خانه / آخرین اخبار / غرب کشور دارای بیشترین آمار خودکشی

غرب کشور دارای بیشترین آمار خودکشی

رئیس جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران گفت: ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کردستان بیشترین آمار خودکشی را در ایران دارند.

به گزارش یول‌پرس، سید کاظم ملکوتی گفت: در حال حاضر خدمات خوبی رابطه با آسیب های اجتماعی ارائه می‌شود و خدمات، بیشتر از مراجعه مردم است. خصوصاً در استان‌های غربی اقدامات خوبی در حال انجام است.

وی افزود: ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کردستان استان‌هایی هستند که بیشترین آمار خودکشی در کشور را به خود اختصاص داده‌اند ضمن اینکه آمار خودکشی در غرب کشور، بالاتر از نرم جهانی است. آمار جهانی ۱۵ درصد است و حتی اگر میزان اقدام به خودکشی در این مناطق کم شده باشد هنوز از نرم جهانی بالاتر است.

کسی که یک بار اقدام به خودکشی می‌کند، ۲۳ برابر مستعد است که دوباره اقدام کند.

این را ملکوتی می‌گوید و ادامه می‌دهد: «ریزفکتوهای اقدام به خودکشی متفاوت است. ریز فکتو بهداشت روانی داریم، خانوادگی داریم، اجتماعی و اقتصادی هم داریم. ریز فکتو بهداشت روانی بیشترین احتمال را برای خودکشی دارد. افسردگی ۶ برابر، بیکاری ۲ برابر، مصرف سیگار ۵/۲ برابر و مصرف الکل ۲ برابر احتمال اقدام به خودکشی را افزایش می‌دهد. یکی از مهم‌ترین موارد برای افزایش احتمال خودکشی، سابقه خانوادگی است. یعنی فرد در خانواده کسی را داشته باشد که سابقه اقدام به خودکشی یا فوت در اثر آن را داشته باشد. حالا یا تأثیر ژن است یا یادگیری.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *