خانه / آخرین اخبار / «جشنواره کباب بناب» به صورت بین المللی برگزار می شود
از سال آینده؛

«جشنواره کباب بناب» به صورت بین المللی برگزار می شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: جشنواره کباب بناب از سال آینده بصورت بین المللی برگزار می شود.

به گزارش یول‌پرس، مرتضی آبدار شامگاه شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات روستایی و همچنین نمایشگاه بناب قدیم در جشنواره کباب بناب از برگزاری این جشنواره بصورت بین المللی از سال آینده خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان بناب در مسیر گردشگری جنوب تبریز ۲۰۱۸ قرارگرفته است و با تعریف پنج مسیر گردشگری برای این رویداد خواسته ایم ضمن برگزاری تبریز ۲۰۱۸ به صورت استانی از این ظرفیت نیز استفاده کنیم.

وی افزود: جشنواره کباب بناب امسال بصورت استانی برگزار می شود و در کنار آن تولیدات صنایع دستی و محصولات روستایی استان آذربایجان شرقی به نمایش گذاشته شده است که از ۹۰ غرفه آن، ۳۰ غرفه به شهرستان بناب و ۶۰ غرفه به سایر شهرهای کشور اختصاص یافته و در ادامه سعی داریم این جشنواره بصورت بین المللی اجرا شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی صنعت غذایی کباب و دوچرخه را دو مولفه شهرت بناب به ویژه در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: ثبت آثار غیرملموس دارای شرایطی است که باید منحصر به فرد باشد و به همین خاطر ثبت دوچرخه یکی از رویدادهای اجتماعی شهر بناب است که با ثبت آن در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. کاش مدیر عامل کل میراث فرهنگی خودشیرین میفهمید که کباب تورکی هستش ولی کباب بنابی نداریم اما بناب کبابی داریم کاش کمی مطالعه میکردند یا حتما مدرکشان مربوط به ادبیات فارثی بوده ؟؟؟ چه کسانی شدند مسول که حتی نام مناطق و احترام زبان خودشان را نگه نمیدارند و ما از بیگانه گان مینالیم .
  1  0
 2. یادم میاد یکی از دوستان در مورد این به اصطلاح کباب بناب ، نوشته ای داشتند که کوتاه شده اش را عرض میکنم : ماموران شاه خبر دار میشوند که کسانی از لغت غیر فارثی استفاده کرده اند وبه منطقه اعزام میشوند تا ان نفر خاطی را تنبیه کنند و گناه نابخشودنی که کرده را به سزای اعمالش برسانند وقتی نوشته و تابلو مغازه را میخوانند عصبانی شده ومیبینند روی تابلو ببنوشتهه تورکی نوشته بیناب کبابی و داخل مغازه شده ولی بوی خوش کباب عقل از سرشان میبرد و به دکاندار میگویند دو تا کباب بناب بده ومینشینند بعد از مدتی کباب حاضر میشود ،وقتی کباب ها را میبینند اعتراض میکنند چرا کباب دیگر مشتریان بزرگ ولی مال انها کوچک هستش مغازه دار با خونسردی جواب میدهد مال انها بئیناب کبابی هست ولی مال شما کباب بناب ، حالا داستان ما هم با این به اصطلاح جناب مدیر کل هستش که مثل اینکه فارس تشریف دارند یا میخواهند برای بعضی ها خودشان را ثابت کنند نمیدانیم ولی حتما میدانند که کباب تورکی هستش وما در آزربایجان زندگی میکنیم نه فارسستان تازه این کباب از این دیار برخاسته وباید به شکل خودش گفته بشه نه اینکه ترجمه بشه شاید هم اقای رئیس میترسند اخراج بشند؟؟ یاشاید فکر میکنند بخشنامه برای همه ارکانها امده نه اموزش وپرورش؟؟؟؟؟
  1  0
 3. یاشا بین ائو

  #بیناب_کبابی درست تر است.
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *