خانه / آخرین اخبار / گردهمایی موسیقی و ادبیات آشیقلارفرهنگ مردم آذربایجان را حفظ می کند

گردهمایی موسیقی و ادبیات آشیقلارفرهنگ مردم آذربایجان را حفظ می کند

نوزدهمین گردهمایی تخصصی موسیقی و ادبیات آشیقلار به مناسبت عید سعید غدیر خم با حضور خدابخش، فرماندار کلیبر، دهقانپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر و جمع پرشوری از مردم این شهرستان در محل سالن مدیریت بحران شهرداری کلیبر برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس، رسول خدابخش فرماندار کلیبر در این گردهمایی گفت: موسیقی آشیقی سرشار از فرهنگ و رسوم بومی آذربایجان می باشد و کلیبر نیز از جمله شهرهایی است که تربیت یافتگان زیادی را در این عرصه به جامعه ارائه داده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس است که امروز اینجا گرد آمده ایم تا از آشیق اسماعیل قنبری که آشیقی از خطه کلیبر می باشد، تجلیل کنیم.

همچنین عدالت دهقانپور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر در نوزدهمین گردهمایی تخصصی موسیقی و ادبیات آشیقلار خواستار حمایت جدی مسئولان از موسیقی آشیقی شهرستان کلیبر شد و گفت: در این شهرستان جوانان زیادی به این رشته از موسیقی علاقه دارند ضرورت دارد که رشته فوق مورد حمایت قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از اقدام حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در برگزاری چنین مراسمی در شهرستان کلیبر گفت: برگزاری این گردهمایی ها اقدامی مهم و تاثیر گذاری است که با این اقدام هویت و فرهنگ مردم آذربایجان شرقی و تبریز حفظ می شود.

بر اساس این گزراش، در نوزدهمین گردهمایی تخصصی موسیقی و ادبیات آشیقلار حوزه هنری آذربایجان شرقی در شهرستان کلیبر آیاز ائل اوغلو، حسن زارعی، گولدورلو ولی، قادر نجفی و کوسگون به خحوانش شعر پرداختند.

همچنین آشیقها ودود قره داغلی، عباس حسنپور، علی فرجپور، عدالت دهقانپور، هادی اسدی، آیت قنبری و آشیق اسماعیل قنبری به اجرای موسیقی آشیقی پرداختند.

لازم به ذکر است در گردهمایی فوق از آشیق اسماعیل قنبری بمناسبت  ۶۰ سالگی تقدیر به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *