خانه / آخرین اخبار / ۹ میلیون ایرانی سال گذشته به خارج سفر کردند

۹ میلیون ایرانی سال گذشته به خارج سفر کردند

۹ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۴۰ نفر در سال گذشته از ایران به خارج از کشور سفر کردند که ترکیه در راس مقصد مسافرتها قرار دارد.

عبدالرضا مهاجری‌نژاد ـ مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه معاونت گردشگری ـ با اعلام این آمار و با اشاره به آمار مسافرانی که در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کرده‌اند، گفت: ۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۹۲ نفر در پنج ماه نخست امسال از ایران خارج شده‌اند که این تعداد در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۰۳ نفر بوده است.

به گفته او، سفر ایرانی‌ها در پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲۰.۹ درصد رشد داشته است.

مهاجری‌نژاد اظهار کرد: بیشترین کشورهایی که این مدت ایرانیها به آن سفر کرده‌اند به ترتیب، ترکیه، عراق، امارات، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه معاونت گردشگری با بیان این که بالا بودن نرخ خدمات در ایران و همچنین تنوع محصول در سایر کشورها باعث شده گرایش مردم به سفرهای خارجی بیشتر شود، گفت: باید کاری کنیم نرخ خدمات در ایران کاهش یابد، البته اقداماتی درحال انجام است، ولی این مساله روی سفرهای داخلی و همین طور ورود گردشگران خارجی و سفر ایرانی ها تاثیر زیادی گذاشته است.

مهاجری‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: در سایر کشورها تنوع محصول آنقدر زیاد است که دیگر لازم نیست از خدمات سفر درآمدزایی کنندو معمولا با عرضه محصولات متنوع در بخش غذا، خرید و تفریحات، این درآمدها را جبران می کنند، اما در ایران این روند برعکس است و تنها با فروش خدمات گردشگری، درآمد کسب می‌شود و به همین دلیل نرخ ها بالا است.

یک دیدگاه

  1. موقعی که در شهرهای ایران ودر هتل های به اصطلاح چند ستاره خبری از برخورد خوب و امکانات خوب نیست و تقریبا با همان پول میشود در بهترین هتلهای ترکیه با برخورد محترمانه و امکانات ایده ال تعطیلات را گذراند مگر مغز خ ر خوردم نروم ، هم در هواپیماها وهم در رستوران وهتلها انقدر
    خدمت میکنند که ادم کیف میکنه چرا نروم ؟ در انجا به ادم حس انسان بودن وارزش داشتن دست میدهد ،و این از آموزش پرسنل هتلها ورستورانداران و…..است که چگونه برخورد کنند مثلا همین هواپیمای ترکیش اگر بچه کوچک داشتی بالش وپتو اسباب بازی در اختیارت میگذارد ولی در هواپیماهای ما ادم دلش نمیاد به صندلی دست بزند از بس کثیف هستش .
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *