خانه / آخرین اخبار / محقق اردبیلی رتبه ۱۷ دانشگاههای کشور

محقق اردبیلی رتبه ۱۷ دانشگاههای کشور

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: رتبه این دانشگاه از نظر تولید علم در بین دانشگاه های دولتی 17 و در بین سازمان های علمی تولید کننده علم در ایران 21بوده و بالاتر از بسیاری دانشگاه ها بزرگ کشور جای گرفته است.

به گزارش یول‌پرس، دکتر حبیب شهبازی روز سه شنبه افزود: تعداد مقالات تولیدی دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس آمار سیویلیکا در سال های اخیر از پنج هزار و ۸۷۴ به ۶ هزار و ۱۸۲ فقره افزایش یافته است .

وی بیان کرد: در بخش همکاری های بین دانشگاهی نیز بر اساس داده های علم سنجی در پایگاه سیویلیکا، پژوهشگران دانشگاه محقّق اردبیلی تاکنون با پنج هزار و ۵۵۲ پژوهشگر، ۱۵۵ مقاله مشترک با دانشگاه تهران، ۲۱۳ مقاله مشترک با دانشگاه تبریز، ۸۹ مقاله مشترک با دانشگاه اورمیه، ۱۳۲ مقاله مشترک با دانشگاه پیام نور، ۳۴۶ مقاله مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ویک هزار و ۶۱۷ مقاله با سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ارائه کرده اند.

وی بیان کرد: همکاری پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی درتولید مقالات به صورت چهار هزار و ۴۴۸مقاله نویسنده اول، ۲ هزار و ۲۴۸ مقاله نویسنده دوم، ۲ هزار و ۴۸۲ مقاله نویسنده سوم و یک هزار و ۱۳ مقاله نویسنده چهارم بوده است.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *