خانه / آخرین اخبار / ثبت جهانی قلعه باستانی ضحاک

ثبت جهانی قلعه باستانی ضحاک

فرماندار هشترود خواستار ثبت جهانی قلعه باستانی ضحاک را شد و گفت: ثبت جهانی این اثر نیز در جذب توریست تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش یول‌پرس؛ مستفید فرماندار هشترود در جلسه کار گروه گردشگری شهرستان هشترود گفت: وجود قلعه باستانی ضحاک که به تخت جمشید آذربایجان مشهور است، غار آهکی آقبلاغ، بقعه بایزید بسطامی، مساجد جامع تاریخی و وجود سد سهند در این شهرستان می تواند در جذب توریست و گردشگران تبریز۲۰۱۸ موقعیت خوبی داشته باشد.

وی خواستار ثبت جهانی قلعه باستانی ضحاک را شد و افزود: ثبت جهانی این اثر نیز در جذب توریست تاثیر بسزایی دارد.

مستفید افزود: ۸۰ کیلومتر آزاد راه پیامبر اعظم(ص) از این شهرستان عبور می‌کند و قرار گرفتن این شهرستان در ۶ کیلومتری آزاد راه پیامبر اعظم(ص) موقعیت خوبی دارد تا گردشگران بتوانند از مناطق دیدنی این شهرستان نیز دیدن کنند.

مستفید گفت: در روستاهای خالی از سکنه نیز هر سرمایه‌گذاری که بتواند خانه‌های قدیمی را با عنوان خانه‌های بومی گردی احداث کند حمایت خواهند شد.

وی افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۱۶ پرونده با ۹۵ نفر متقاضی وام، خود اشتغالی صنایع دستی به بانک‌ها معرفی شده‌اند و ۱۲ پرونده متقاضی وام خود اشتغالی نیزبه صندوق کار آفرینی معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان هشترود اظهار داشت: شهرستان هشترود ظرفیت‌های گردشگری بسیاری دارد که باید از این فرصت استفاده لازم را برد.

مستفید در ادامه با انتقاد از برخی افراد که با اخلاق و رفتار خود سرمایه‌گذار را فراری می‌دهند، خاطرنشان کرد: فرمانداری برخلاف آنان، با اخلاق و رفتار خوش برای ایجاد وحدت و همدلی و در راستای حمایت و جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال و مهم‌تر از آن برای رشد و توسعه منطقه گام برداشته و در این زمینه هیچگاه وحدت شکن نخواهد بود.

فرماندارهشترود در ادامه به نقش صنعت گردشگری در اشتغال مردم و پویایی جامعه تاکید کرد : امروزه در همه جای جهان از طریق صنعت گردشگری و جذب توریست درآمدزایی می‌کنند و این امر در هشترود نیز می‌تواند بخوبی اتفاق بیفتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *