خانه / آخرین اخبار / فرانسوی‌ها برای ساخت گلخانه در زنجان سرمایه‌گذاری می‌کنند

فرانسوی‌ها برای ساخت گلخانه در زنجان سرمایه‌گذاری می‌کنند

مدیر کل جذب سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی استانداری زنجان گفت: رایزنی ها برای ساخت گلخانه هیدروپونیک مدرن با سرمایه گذاری یک شرکت فرانسوی انجام شده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، مسعود اطاعتی روز سه شنبه در دیدار با سفیر آفریقای جنوبی در کشورمان افزود: این گلخانه در مرحله نخست با مساحت ۳۰ هکتار و با تجهیزات و فناوری مدرن احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمادگی و حمایت لازم برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گلخانه‌ای بخش کشاورزی در استان زنجان وجود دارد، اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در بخش کشاورزی است و توسعه بخش گلخانه ای در این میان مورد تاکید قرار دارد.

اطاعتی به ظرفیت های اقتصادی استان زنجان اشاره کرد و افزود: استان زنجان قابلیت های بالایی نیز در صنایع معدنی دارد، به گونه ای که ۸۵ درصد تنوع مواد معدنی کشور در استان زنجان قرار دارد و استان زنجان از زمینه مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری در این بخش برخوردار است.

مدیرکل جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی استانداری زنجان با بیان اینکه این استان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه روابط اقتصادی با آفریقای جنوبی را دارد، یادآور شد: آماده همکاری در بخش های آی تی، الکترونیک، صنایع نساجی، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی هستیم.

وی تعریف یک چارچوب و نظام مشخص همکاری بین دو طرف را مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشنهاد می شود زنجان به عنوان استان معین برای توسعه همکاری ها انتخاب شود و در زمینه آی‌تی و آی سی تی، این استان برنامه های توسعه ای دارد که بخشی از فرایند همکاری ها می تواند در این بخش انجام شود.

پیش از این استان زنجان با کشورهایی همچون ترکیه، روسیه، دانمارک، فنلاند، چین، اوگاندا و بلاروس روابط تجاری برقرار کرده و میزان سفرای آنها بوده است.

سفیر آفریقای جنوبی برای نخستین بار در استان زنجان حضور یافته است و چهارشنبه ۲۲ شهریور پس از بازدید از توانمندی های صنعتی این استان در جمع تجار زنجانی حاضر می شود.

تاکنون کشورهای ترکیه، آلمان، چین و بلژیک اقدام به سرمایه گذاری در زنجان کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *