خانه / آخرین اخبار / همصدایی ترکمان‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستان

همصدایی ترکمان‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستان

سیاستمداران ترکمان از احراب مختلف عراق رفراندوم برگزار شده در تاریخ 25 سپتامبر را که بنابر ادعای مسئولین اقلیم در کرکوک نیز برگزار خواهد شد تحریم خواهند کرد.

به گزارش یول‌پرس، جبهه ترکمان‌‌‌های عراق  با تکیه بر قانون اساسی عراق و با توجه به غیرقانونی بودن رفراندوم ادعایی بارزانی و همچنین تلاش کردها برای برگزاری رفراندوم در شهر کرکوک، نشست خبری با حضور احزاب “ترکمان ائلی”، “حزب خلق ترکمان”، “جنبش وفا”، “اتحاد اسلامی ترکمانان” و “مجمع ملی ترکمان‌‌‌ها” ترتیب داد.

در این نشست تمام احزاب و تشکل های ترکمانی با اجماع نظر از تحریم رفراندوم خبر داده‌‌‌اند.

رهبر جبهه ترکمانی عراق ارشد صالحی، به همراه معاون جبهه ترکمانی عراق ، حسن تورنا و نماینده مجلس محلی کرکوک، علی مهدی نسبت به بروز جنگ داخلی در پی برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم هشدار داد.

وی در ادامه افزود: امروز کارمندانی هستند که سال‌‌‌هاست از اداره اقلیم کردستان عراق حقوقی دریافت نکرده‌‌‌اند، زیرا وضعیت اقتصادی در اقلیم اسف بار است. ما به عنوان ترکمان‌‌‌های کرکوک، توزخورماتو، تلعفر و دیالی مجبور به تحمل این وضعیت نیستیم لذا تصمیم خود را گرفته‌‌‌ایم. ما به عنوان نمایندگان احزاب ترکمانی و با اجماع کامل در رفراندوم استقلال شرکت نخواهیم کرد.

ارشد صالحی در ادامه بیان داشت: مسئولین اقلیم برای سرپوش گذاشتن بر اختلافات سیاسی داخلی، عقب ماندگی و بحران اقتصادی و برای خروج مقطعی از فشار افکار عمومی موضوع رفراندوم استقلال را مطرح کرده‌‌اند.

گفتنی است در این نشست برای تحریم عملی رفراندوم استقلال و ارتباط با مردم بر لزوم برگزاری نشست های مستمر با مردم تاکید شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *