خانه / آخرین اخبار / نظامیان آمریکایی در حومه اربیل مستقر شدند

نظامیان آمریکایی در حومه اربیل مستقر شدند

نیروهای آمریکایی با امکانات نظامی کامل در منطقه‌ای نزدیک اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق مستقر شدند.

به گزارش یول‌پرس، «آری هرسین» رئیس کمیته پیشمرگه در پارلمان کردستان عراق اعلام کرد که نیروهای آمریکایی با هماهنگی کامل اقلیم کردستان عراق به همراه تجهیزات نظامی در منطقه مخمور در نزدیکی شهر اربیل مرکز این اقلیم مستقر شده‌اند.

وی در راستای حمایت از حضور نظامیان آمریکایی در حومه اربیل مدعی شد: ورود نیروهای نظامی ایالات متحده به اربیل برای حفاظت از امنیت شهر کرکوک است نه متوقف کردن روند همه‌پرسی استقلال زیرا این همه‌پرسی نشان‌دهنده اراده ملت کردستان است و کسی نمی‌تواند مانع آن شود.

این اظهارات در حالی از سوی این مقامات کرد مطرح می‌شود که کشورهای جهان همراه با دولت، پارلمان و جریان‌های سیاسی عراق، با همه‌پرسی استقلال کردستان از سرزمین عراق مخالفت کرده‌اند و تنها رژیم صهیونیستی از این اقدام حمایت کرده است.

۲ دیدگاه‌ها

  1. آیا نماینده های کرد زبان که با زخمی شدن نوک انگشتان کولبران (قاچاقچیان) رگ غیرتشان باد می کند ایا حاضرند اقدامات تروریستی و تجزیه طلبانه بارازانی در عراق را محکوم کنند
    0    0
  2. بار زنی تصمیم گرفته به هر قیمتی استقلال اعلام کند حتی حاضر است نصف اقلیم را با امریکا واسراییل تقسیم کنه ، والبته غیر ابن بود باید شک میکردیم چون مفتی زمین گیر آوردند چند متر کمتر بیشتر خاک ملت تورک وعرب را صاحب میشوند وکسانی که تا دیروز یک متر زمین در این مناطق نداشتند با کمک امریکا واسراییل دارند صاحب مملکت میشوند البته در خواب کشور داری را خواهند دید حتی به مثال محال کشور جعلی در منطقه ای خواهد بود که همه ملتها را به خود بدبین وتا حدودی دشمن کرده اند واین من تورک را به فکر چاره خواهد انداخت که جهت نیامدن این مشکل در آینده بر سر زمینهای مان در مورد اسکان کوردها در خاک آزربایجان به فکر باشیم که فردا دیر خواهد بود چون هیچ وقت نباید فراموش کنبم که اینها در هر سرزمینی ساکن شدند به ان کشور خیانت کردند یادمان باشد برای حفظ این اب و خاک شهیدان زیادی دادیم ودر صورت کوتاهی در ان دنیا چگونه جوابشان را خواهیم داد ،.
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *