خانه / آخرین اخبار / قصد جمهوری آذربایجان برای خرید’گنبد آهنین’

قصد جمهوری آذربایجان برای خرید’گنبد آهنین’

یک رسانه جمهوری آذربایجان، هدف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ازسفر به فلسطین اشغالی را اجرای قرارداد خرید سامانه ضد موشکی 'گنبد آهنین' و خرید تجهیزات نظامی عنوان کرد و نوشت : جمهوری آذربایجان تاکنون پنج میلیارد دلار تجهیزات نظامی از رژیم صهیونیستی خریده است .

به گزارش یول‌پرس، پایگاه خبری روسی زبان’حقین . آذ ‘ (haqqin.az ) ، روز چهارشنبه در گزارشی به جزییات سفر ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به سرزمین های اشغالی فلسطین پرداخت و افزود:هیچ تردیدی نیست که در این سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در باره طیف گسترده از همکاری های نظامی و فنی این کشور و رژیم صهیونیستی بحث و نیز امکان خرید تجهیزات نظامی دیگر از رژیم صهیونیستی را بررسی خواهد کرد.

سفرذاکرحسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه ی این هفته به دعوت آویگدور لیبرمان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی سفر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ‘ حقین . آذ ‘ وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در نخستین سفر رسمی به سرزمین های اشغال که در یک رژیم بسته انجام می گیرد با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار و از مجسمه یاد بود قربانیان هولوکاست زیارت کرد ولی در باره دیدار های دیگر و مذاکرات انجام گرفته هیچ گزارشی ارایه نکرد .

این منبع خبری خاطر نشان کرد ، در گزارش های رسمی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از بازدید ذاکر حسن اف از برخی واحد های نیروی نظامی و صنایع دفاعی اسراییل خبر داده شده است .

این منبع خبری خاطر نشان کرد ، جمهوری اذربایجان تا به حال تجهیزات نظامی به بهای پنج میلیارد دلار از اسراییل خریداری کرده است و همه این تجهیزات نظامی در ارتش جمهوری آذربایجان به کار گرفته شده است .

‘حقین .آذ ‘ چند سامانه موشکی ضد تانک ، سامانه ضد موشکی ‘ باراک – ۸ ‘ ، پهپادهای نظامی مدل مختلف از جمله پهپادهای تهاجمی ، قایق های گشت زنی تندرو ، سیستم رادار و نیز ابزارهای جنگ الکترونیک را از جمله تجهیزات نظامی دریافت شده از سوی جمهوری آذربایجان از اسراییل عنوان کرد.

این منبع خبری افزود: چنین به نظر می رسد در این سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان علاوه بر بررسی امکانات دریافت تجهیزات نظامی، آشنایی با مهارت های رزمی و تاکتیک نظامیان رژیم صهیونیستی نیز تجربه مدیریت نیروهای نظامی مد نظر می باشد .

‘حقین . آذ ‘ با اشاره به اینکه این سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با برگزاری، بزرگترین رزمایش نظامی نیروهای اسراییلی در ۲۰ سال اخیر، مصادف بوده است ، افزود : با اطمینان کامل می توان گفت ، پس از این سفر شاهد تقویت همکاری های جمهوری آذربایجان و اسراییل در حوزه نظامی خواهیم شد .

یک دیدگاه

  1. قابل توجه دوستانی که بارزانی و کردستان رو به داشتن رابطه با اسراییل متهم میکنن و ارمنستان رو به کشتار کودکان .
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *