خانه / آخرین اخبار / نمایشگاه بین المللی صنعت در جمهوری آذربایجان+ویدیو

نمایشگاه بین المللی صنعت در جمهوری آذربایجان+ویدیو

نمایشگاه بین المللی صنعت با مشارکت 52 شرکت داخلی و بین المللی از جمله بیست شرکت ایرانی در باکو گشایش یافت.

به گزارش یول‌پرس، در این نمایشگاه که با حضور ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در دو هزار متر مربع زمین و در مجموع با ۵۲ غرفه دایر شده است ، توانمندی های کشورهای شرکت کننده در بخش های صنعت ، نفت و گاز ، صنعت ساختمان و خودرو ،کشاورزی ، صنایع نیمه سنگین وصنایع تکنولوژی پزشکی به مدت سه روز به نمایش گذاشته می شود .از جمهوری اسلامی ایران هم ۲۰ شرکت صنعتی ، تولیدات خود را دربخش های مختلف در معرض دید عموم گذاشته اند .

در مراسم افتتاح این نمایشگاه «نیازی صفر اف» معاون صنعتی وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، برگزاری این نمایشگاه را زمینه ای برای توسعه صنعت و اقتصاد و حضور در بازارهای جهانی دانست وبا اشاره به مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه گفت : این حضور نشان از علاقه مندی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای توسعه همکاری های اقتصادی و صنعتی است.

وی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی حجم مبادلات دو کشور درسال گذشته افزود : اجرای دو طرح مهم کارخانه خودرو سازی و داروسازی با مشارکت دو کشور در جمهوری آذربایجان نشان دهنده گسترش همکاری ها براساس اراده سیاسی رؤسای جمهور دو کشور می باشد و ما امیدواریم این همکاری ها روز به روز افزایش یابد.

«جواد جهانگیرزاده » سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان هم در این مراسم حضور شرکت های مختلف در این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای ایجاد ارتباط و تعامل با فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف بویژه با جمهوری آذربایجان دانست .وی روابط سیاسی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان را با توجه به دیدارهای متعدد رؤسای جمهور دو کشور در چند سال اخیر مناسب دانست.

این نمایشگاه به مدت سه روز در اکسپوی باکو برگزار می شود و فردا در دومین روز برگزاری آن ، همایش بین المللی صنعت نیز با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از فعالان عرصه اقتصادی ۲۸ کشور جهان برگزار خواهد شد.

Watch video!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *