خانه / آخرین اخبار / جشنواره انگور درسالهای آینده در ابعاد بزرگتر  برگزار خواهد شد/ دهکده گردشگری چی چست به پایگاه اجتماعی مردم اورمیه تبدیل می شود
رئیس شورای اسلامی شهر اورمیه:

جشنواره انگور درسالهای آینده در ابعاد بزرگتر  برگزار خواهد شد/ دهکده گردشگری چی چست به پایگاه اجتماعی مردم اورمیه تبدیل می شود

رئیس شورای اسلامی شهر اورمیه درمراسم اختتامیه پنجمین جشنواره انگور با تاکید بر اینکه جشنواره انگور درسالهای آینده در ابعاد بزرگتر  برگزار خواهد شد، افزود: استقبال مردم با ترافیک چند ساعته نشانه قدرشناسی آنها است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری اورمیه؛ رسول اصغرزاده، رئیس شورای اسلامی شهر اورمیه در آیین اختتامیه جشنواره انگور که در دهکده گردشگری چی چست برگزار شدبا اشاره به اینکه مردم با وجود تمامی مشکلات مثل ترافیک چندساعته و ازدحام و همچنین وجود قسمتی جاده خاکی، از این جشنواره استقبال چشمگیری کردند گفت: برای برگزاری مطلوب این جشنواره تمامی ارکان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر اورمیه زحمات بسیاری متقبل شده اند.

رئیس شورای شهر اورمیه تصریح کرد: تلاش مجموعه شهرداری اورمیه این است که دهکده ساحلی چی چست تبدیل به مجموعه ای شود که اورمیه با آن بیشتر شناخته شده و امید است که در آینده ای نزدیک به این آرزو و آرمان برسیم.

وی با اشاره به اینکه دهکده ساحلی چی چست در سال های گذشته همانند یک ویرانه بود، افزود: این در حالی است که هم اکنون با همت شهرداری اورمیه روز به روز مجهز و دارای امکانات مختلف شده و تبدیل به پایگاه اجتماعی شهر می شود تا عموم شهروندان بتوانند از آن استقبال کنند.

اصغرزاده با تاکید بر اینکه زندگی مردم شهر اورمیه با انگور، شیره آن، دوشاب، کشمش، غوره، برگ دلمه و سبزه پیوند خورده است، اظهار داشت: زمانی اقتصاد  این شهر را کارخانه های انگور و مرتبط با انگور بر عهده داشتند، اما متاسفانه هم اکنون این واحدها به طور کامل دچار تعطیلی شده و از سوی دیگر باغ های انگور به شکل ناجوانمردانه روز و شب به صورت قانونی و غیرقانونی در سایه تفکیک از بین رفته است.

رئیس شورای شهر اورمیه  افزود بنابراین ، لازم بود که به انگور اهمیت داده شده  آن اینکه با برگزاری جشنواره میان مردم و سنت های گذشتگان و آداب و رسوم آنها مجددا آشتی برقرار شود.

وی تصریح کرد: امید است در سال های آینده، جشنواره انگور به شکل دیگر و بهتر و گسترده تر از امسال برگزار شده و در سایه آن اقتصاد شهری اورمیه در سایه انگور و سایر منابع خدادادی طبیعی، گردشگری و سرمایه گذاری  در این شهر تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته صادرات انگور در اورمیه دو هزار تن بوده است بیان کرد: این در حالی است که براساس آمار سازمان جهاد کشاورزی استان این رقم در سال گذشته به ۳۰ هزار تن رسید که یکی از این علل، از اثرات برگزاری جشنواره انگور بوده است.

رئیس شورای شهر اورمیه با انتقاد از سازمان جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه مجموعه جهاد کشاورزی به عنوان سازمان متولی نسبت به جشنواره انگور کم لطفی کرد، در حالی که باید ضمن مبارزه با آفت، برای انگور بازار فروش یافت می کرد.

وی اظهار داشت: در این جشنواره، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ضمن در اختیار قرار دادن غرفه ها به صورت رایگان در اختیار غرفه داران، آداب و سنن شهر را به صورت مطلوب برای مردم به نمایش گذاشت که جای تقدیر دارد.

رئیس شورای شهر اورمیه با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره انگور  اقدام بزرگی در اورمیه بود، گفت: در نخستین روزی که کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر اورمیه تشکیل جلسه داد، برای این شهر چند برنامه مهم به تصویب رسید که براساس آن باید در سال ۱۳۹۹ شمسی و ۲۰۲۰ میلادی، این جشنواره به صورت ملی برگزار شده و تمامی رسانه ها و شهرداری اورمیه، سازمان و ارگان ها و مردم نیز به آن ورود کنند.

وی افزود: علاوه بر آن مصوب شد که اورمیه ۲۰۲۰ تبدیل به یک شهر نمونه گردشگری شده تا مردم شهر اورمیه از عواید اقتصادی آن منتفع شوند.

اصغرزاده بیان کرد: امید است که روزی شورای شهر بتواند مجوز تسهیلات بدهد تا بخش خصوصی بتواند مراکز اقامتی و هتل ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل ورزش و جوانان باید جشنواره های خاص ورزشی و بین المللی برگزار کند بیان کرد: امروز شاهد مقام آوری تیم ملی والیبال نوجوانان در دنیا  هستیم که چند از بازیکنان با استعداد اورمیه نیز در آن توپ می زنند و نیز قاریان کشوری از اورمیه نشانه ظرفیت های بالای استعداد های شهر اورمیه است.

رئیس شورای شهر اورمیه در پایان از همه نیروهای شهرداری در برگزاری جشنواره و ایجاد شورو نشاط برای مردم قدردانی نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *