خانه / آخرین اخبار / زنجان همچنان بدون شهردار

زنجان همچنان بدون شهردار

احمد نصیری، رئیس شورای شهر زنجان گفت: اعضای شورای دور پنجم زنجان هنوز به اجماع کامل بر روی گزینه مشخص برای شهرداری زنجان نرسیده اند، در حال حاضر اختلاف آرا زیاد است و در تلاش هستیم به اجماع برر روی گزینه مشخص برسیم.

به گزارش یول‌پرس، در شهرهای بزرگی همچون تهران که البته لیست واحدی از یک گرایش فکری وارد شورا شده انتخاب شهردار کار و پروسه دشواری نبود و رسیدن به یک گزینه نهایی انجام شده و قطعا بعد از انتخاب سرپرست جهت انجام امور عادی شهرداری با سپری شدن روال قانونی شهردار جدید بلافاصله معرفی خواهد شد.

اما در شهر زنجان که ترکیب اعضای شورا چند وجهی شکل گرفته رسیدن به گزینه واحد برای شهرداری زنجان به نظر کار دشواری خواهد بود. قطعا اصولگرایان شورا گزینه خود را معرفی خواهند کرد و اصلاح طلبان گزینه نهایی خود را و ظاهرا عضو مستقلی با توجه به رویکردهای اعضای منتخب وجود نخواهد داشت.

شاید همین چندوجهی بودن اعضای شوراست که باعث شده هنوز هم اجماعی برای گزینه نهایی شهرداری زنجان در بین آنها شکل نگیرد.

احمد نصیری، رئیس شورای شهر زنجان  گفت: اعضای شورای دور پنجم زنجان هنوز به اجماع کامل بر روی گزینه مشخص برای شهرداری زنجان نرسیده اند.

رئیس شورای شهر زنجان  افزود: با توجه به اینکه نتوانستیم به اجماع در زمینه گزینه نهایی برای شهرداری زنجان برسیم انتخاب شهردار زنجان هنوز در دست بررسی قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهردار زنجان از میان سه گزینه نهایی  انتخاب می شود، ادامه داد:در حال حاضر اختلاف آرا زیاد است و در تلاش هستیم به اجماع برر روی گزینه مشخص برسیم.

نصیری افزود: جلسات متعدد برای رسیدن به گزینه اصلاح و توانمند برای  پست شهرداری زنجان انجام شده است در تلاش هستیم تا چند روز آینده شهردار زنجان انتخاب کنیم و روند فعالیت های مدیریت شهری سرعت بگیرید.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه جلسات متعدد برای رسیدن به گزینه اصلاح و توانمند برای  پست شهرداری زنجان انجام شده است، افزود: در تلاش هستیم تا چند روز آینده شهردار زنجان انتخاب کنیم و روند فعالیت های مدیریت شهری سرعت بگیرید.

نصیری افزود: امیدواریم بهترین گزینه برای مدیریت شهر زنجان انتخاب شود، البته این حرف بدین معنا نیست که سایر نفرات شایستگی نداشتند، بلکه شهردار به معیارهای در نظر گرفته شده اکثریت اعضا نزدیک‌تر بوده و انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار زنجان به مرحله نهایی خود رسیده است و تلاش هسیتیم بهترین انتتخاب را داشتیم، گفت: هنوز هیچ اجماع کاملی بر روسی سه گزینه نهایی گزینه شهرداری زنجان نیست و باید اجماع حداقلی و برخورداری از شش رای موافق با شهردار منتخب باشد.

رئیس شورای شهر زنجان گفت: انتخاب شهردار زنجان به مرحله نهایی خود رسیده است و شورای دورپنجم طی چند روز آینده شهردار منتخب خود را معرفی می کند.

نصیری با بیان اینکه تلاش می کنیم شهردار زنجان در کوتاه ترین زمان ممکن توسط اعضای شورا انتخاب شود که بر همین اساس بررسی گزینه ها همچنان ادامه دارد، ادامه داد:  با توجه به گزینه های مورد نظر، شهردار توانمند و با تجربه ای برای تصدی مدیریت شهری زنجان انتخاب می کنیم.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته گزینه‌های مطرح شده برای تصدی صندلی شهرداری زنجان بررسی شده و در نهایت سه نفر از کاندیداها به آخرین مرحله انتخاب اعضا رسیده‌ اند، ادامه داد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد برای انتخاب شهردار در صورت رسیدن به اجماع برروی گزینه نهایی، نتیجه در جلسه روز سه شنبه اعلام خواهد شدپ ود ر غیر اینصورت بحث معرفی شهردار زنجان به روزهای آینده موکول خواهد شد.

نصیری با اشاره به مطلب عنوان شده در فضای مجازی در خصوص لزوم انتخاب شهردار بومی، گفت: بومی بودن امتیاز است ولی اولویت نیست و در صورت برخورداری گزینه های مورد نظر از شرایط همسان بحث بومی گری به عنوان یک امتیاز مدنظر در تصمیم گیری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *