خانه / آخرین اخبار / اظهارات بارزانی علیه ایران و ترکیه

اظهارات بارزانی علیه ایران و ترکیه

رئیس حکومت کردستان عراق در سخنانی سعی کرد نگرانی‌های ایران و ترکیه درباره حفظ وحدت و یکپارچگی در عراق را زیر سئوال ببرد.

به گزارش یول‌پرس، «بمسعود بارزانی» رئیس حکومت کردستان عراق امروز شنبه در سخنانی در حالی‌که تاکید کرد اربیل در پی مشکل آفرینی با همسایگان خود نیست، مدعی شد که علاقه‌مندی همسایگان کردستان (ایران و ترکیه) به حفظ اتحاد عراق برای او تعجب آور است.

به گزارش وبگاه «روداو» بارزانی در گردهم‌آیی در استان دهوک گفت: «خواهان بهترین روابط با همسایگان خود بوده و تمایلی به ایجاد هرگونه مشکل بین خود و همسایگانمان نداریم. بیست و پنج سال است که ثابت کرده‌ایم عاملی برای صلح، رفاه و همزیستی بوده و تهدیدی علیه هیچکس نیستیم.»

رئیس حکومت کردستان عراق در ادامه افزود: «اما موردی که موجب تعجبم شده این است که ای کاش می‌فهمیدیم از چه زمانی شما آن‌قدر نگران تمامیت ارضی، استقلال و قانون اساسی عراق شده‌اید؟ این مسئله برایم مهم است که چگونه این موارد این روزها برای همسایگان ما مهم شده‌اند.»

همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، از عراق قرار است در سایه حجم وسیع مخالفت‌های داخلی و خارجی در سوم مهر پیش رو برگزار شود.

۲ دیدگاه‌ها

 1. بیست وپنج سال است که تروریستهایتان در قندیل آزادانه هرغلطی میکنند ، آقای بار زنی هنوز هم میخواهید چی را ثابت کنید شما وهم قطارانتان عامل بی ثباتی در منطقه هستید طلبکار هم که هستی رو که نیست ، به شما اخطار میکنیم صبرمان را محک نکشید آتش برخیزد از همه بدتر شما را خاکستر خواهد کرد به امید اسراییل نباشید اون هنوز خودش در باتلاقی که خودش درست کرده گیر افتاده شما هم در باتلاقتان دست وپا بزنید زودتر نابود میشوید .شما هنوز در انتخاب پوشاکتان ماندید الان قرن بیست ویکم نه قرن بوق مرد حسابی ، الان زمان تهدید نیست اینجا پشت کوه نیست ادبیات چوپانی بکار ببرید ، وقتش برسه از شما بی ادبتر و از شما جنگجو تریم مثل اینکه یادت رفته باکی طرفی یا فکر میکنی استقلال گرفتی تمام شد ، صهیونیستها همسایه ات نیستند نگاهی دور برت بنداز
  0  0
 2. به نظر من هم نظرش قابله تامله!!! مگر همین مسئولان و روشنفکران کشور ایران نبودند که از تاسیس این اقلیم خودمختار به وجد امده بودند و هر روز شاهد پوشش رسانه ای در جهت حمایت از آنان بودیم. چرا اون موقع احساس خطر نمی کردند.
  …….
  همین جملات را مطمئن باشید چند سال دیگر باید در کشور خودمان بزنیم که چرا مسوولان و روشنفکران ایران موقع بیمه کردن قاچاقچیان و …. سرشون را توی برف برده بودند!!!!!!!!!
  تکرار تاریخ سرنوشت محتوم جهان سوم است
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *