خانه / آخرین اخبار / نگاه تبعیض‌آمیز مجلس به استقلال و تیراختور

نگاه تبعیض‌آمیز مجلس به استقلال و تیراختور

نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون ورزشی مجلس اعلام کرده‌اند به دنبال کسب تنایج ضعیف توسط تیم استقلال، قصد دارند مشکلات این تیم را بررسی و تصمیمات و تدابیری در این بگیرند و جلساتی نیز برگزار شده است اقدامی که به دنبال مشکلات تیراختور، شاهد آن نبودیم.

به گزارش یول‌پرس، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در نخستین جلسه بعدی کمیته ورزش مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به پرونده باشگاه استقلال در دستور کار نمایندگان قرار خواهد گرفت. در حال حاضر مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابی تعطیل است و پس از تعطیلات جلسه‌ای با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران باشگاه استقلال، ‌فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش برگزار خواهد شد تا علت ضعف این باشگاه و نتایج ضعیف مورد بررسی قرار بگیرد. فرید موسوی، نماینده لیست امید در مجلس هم با تأکید بر ورود مجلس گفته است: «در جلسه‌ای که با آغاز جلسات مجلس با قید فوریت برگزار خواهد شد، به نتایج استقلال ورود می‌کنیم و وزارت ورزش و مسئولان باید پاسخگوی این شرایط ناراحت‌کننده برای هواداران باشند. استقلال تیم بزرگی است و امیدوارم بتوانیم مشکلات تیم استقلال را رفع کنیم چرا که جایگاه فعلى این تیم در شأن باشگاه پرهواداری هم چون استقلال نیست.» بهروز نعمتی، عضو کمیته ورزش مجلس هم در این‌باره گفته است: «باید درباره مشکلات موجود به یک جمع‌بندی درست و اصولی برسیم. من‌نمی‌توانم درباره برکناری اعضای کادرفنی یا مدیریت باشگاه صحبتی داشته باشد ولی از وزارت ورزش می‌خواهیم که به این مشکلات به وجود آمده رسیدگی لازم را داشته باشد.»

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش نیز به موضوع استقلال ورود کرده و تصمیم دارد به زودی تصمیمات مهمی در خصوص این تیم بگیرد.

این اقدام نمایندگان در حالی صورت می‌گیرد که تیم تیراختور در فصل گذشته و این فصل با مشکلات فراوانی دست به گریبان بودو متاسفانه کمیسی.ن ورزش و نمایندگان هیچگونه توجهی به این موضوع نداشتند.

نمایندگان در خصوص توجیه توجه خود به تیم استقلال، اعلام کرده‌اند که دولتی بودن و پرطرفدار بودن تیم استقلال عامل اصلی ورود نمایندگان به این موضوع بوده است.

باید این نمایندگان توجه کنند که تیم تیراختور نیز تیم دولتی و وابسته به نیروهای مسلح است و به مراتب طرفدارانی بیش از تیم استقلال دارد. اما در پی بروز مشکلات برای این تیم اعم از بدهی، محرومیت، ناداوری و …. هیچ نماینده‌ای به غیر از آقای قاضی‌پور به این موضوع ورود نکرد.

نگاه تبعیض‌آمیز به تیم‌های لیگ برتر، دور از شان و رسالت نمایندگان بوده و از نمایندگان مردم علی‌الخصوص نمایندگان آذربایجان انتظار می‌رود مشکلات تیراختور را در سطح ملی پیگیر بوده و نگاه تبعیض‌آمیز برای تیم‌های پایتخت نداشته باشند. چرا که تیراختور مبدا شور و نشاط در فوتبال کشور بوده و مشکلات این تیم بار روانی منفی‌تری نسبت به تیم‌های پایتخت در جامعه دارد.

 

۸ دیدگاه‌ها

 1. استقلال و پرسپولیس در همه ایران هوادار میلیونی دارند در حالی که تراکتور در تبریز و برخی مناطق ترک نشین طرفدار دارد

  تعداد حضور تماشاگران تبریزی در استادیوم و همچنین مسابقات پیامکی برنامه نود موید این این موضوع است
  0  1
  • آذربایجان شرقی
   آذربایجان غربی
   اردبیل
   زنجان
   همدان
   بخشی از استان فارس
   قم
   تهران
   کرج
   و …
   اینها تبریزن؟
   رفتن به آزادی = تاکسی- مترو – اتوبوس – امکانات در جایی که بهترین دسترسی را دارد
   رفتن به یادگار تبریز = کوه نوردی – پیاده روی – بدترین مسیر – بدون اتوبوس – بدون تاکسی – ورزشگاه در خارج شهر و بالای کوه
   نودی که میگه هوادارای پرسپولیس ۱ – استقلال ۲ – تراکتور ۳ را به فلان شماره بفرستن
   شما میای ۱ و ۲ رو میفرستی در یک میلی ثانیه دلیور میشه
   ۳ رو میزنی ۲ ساعتی دلیور نمیشه
   میگی شاید خط من خرابه ۱و۲ را تست میکنی با یک خط دیگه میبینی باز ۱ میلی ثانیه ای دلیور شد

   بازیهای رودرو در تهران و شهرتون گواه همه چی هست
   سرتونو بکنید زیر برف فقط سرتون مخفی میشه و کل بدنتون دیده میشه
   حرفهای شما هم مثل کار کبکه
   1   0
  • زمانی شده که به ورزشگاه تبریز ۱۲۰ هزار نفر رفتند و غیر از افراد ظرفیت باشگاه بقیه برگشتند.
   در برنامه نود تعداد طرفدار تراختور ۴۵۰ هزار نفر اعلام شده است.
   حالا سوال این است خیلی از طرفداران تراختور حتی در تبریز به ورزشگاه نمیرند مثلا کل طایفه ما به ورزشگاه نمیرند ولی طرفدار تراختور هستیم چه برسد شهرهای ترک نشین که اصلا حضور در ورزشگاه مقدور نمی باشد.
   چطور طرفدار تراختور فقط ۴۵۰ هزار نفر هست؟! این در حالی هست بنا به اعلام مراجع رسمی در این کشور ۴۰ میلیون ترک داریم و این یعنی اکثریت.
   ضمنا خیلی از استانها خودشان تیم خودشان را دارند.
   حداقل این موضوع مشخص و آشکار است که اس ام اس های طرفداران تراختور بدرستی ثبت و اعلام نمی شود.
   1   0
   • ترک بودن چه ربطی به هواداری از تراکتور دارد ؟
    مگه طرفداری از تیم فوتبال نژادی است ؟
    0    1
    • تراختور نماد آذربایجان و تورک ها است.
     تراختور مردمی ترین تیم کشور است.

     همه مسئولان و نمایندگان باید دست به دست هم بدهند تا تراختور شرایط ایده آل داشته باشه که میلیونها نفر به عشق تراختور زندگی میکنند و هر برد و باخت این تیم مستقیم در زندگی مردم تاثیر گذار است. نشاط اجتماعی که موفقیتهای تراختور میاره با هیچ چیز قابل مقایسه نیست
     1     0
 2. بدبخت بیچاره تراختور کل ایران که هیچ کل دنیا طرفدار داره وکشورهای ترکزبان هم طرفدار تراختور کبیر هستن شما ها فکر میکنید تورکها نود ومیبینند انروز که ناعادل فردوسی پور در حق تراختور ظلم کرد ما دیگر نود وتحریم کردیم تراختور برای ما تنها تیم نیست تراختور عشق تراختور با هم بودنه تراختور مشتی است بر دهان بدخواهان
  0  0
 3. جناب اقای رستمی طرفداران میلیونی پرسپولیس را در همه جا می بینیم که با پرتاب سنگ از تیم پرسپولیس استقبال می کنند اگر چشم هایت را بازکنی طرفداران تیراختور را در سراسر ایران می بینی که در بسیاری زمانها از میزبان بیشتر طرفداران تیراختور استادیومها حضور نمونه اش در تهران که حتی برخی مواقع استقلال و پرسپولیس در آزادی به لحاظ تعداد حضور طرفداران عملاً میهمان تیراختور بوده اند در ضمن زیاد به امارهای برنامه نود تکیه نکن که به دلیل اینکه این برنامه به صورت نا عادلانه اجرا میشود بسیاری از طرفداران تیراختور این برنامه را نمی بینند چه برسد که بخوان در نظر سنجی اش شرکت کنند
  0  0
 4. یول پرس عزیز تراکتور یک تیم نیست یک ملت است پس جای نگرانی نداردتبعیض قایل شوند.برای رفع مشکل استقلال نهایتا ۱۰ میلیاردتومان بودجه اضافی تخصیص میدن مشکل حل میشه ولی برای رفع مشکلات تراکتور اگرنصف ایران راهزینه کنند بازکم است چون صد سال است که حق ملت آزربایجان رامیخورند
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *