خانه / آخرین اخبار / سرطان معده در کدام مناطق کشور شایع تر است؟

سرطان معده در کدام مناطق کشور شایع تر است؟

عضو مرکز تحقیقات درمان سرطان های توپر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرطان معده را از شایعترین سرطان های دستگاه گوارش عنوان کرد واظهار داشت: این بیماری بیشتر در دهه ششم زندگی ظاهر می شود و تشخیص زود هنگام آن روند درمان را موفق آمیز تر می کند.

به گزارش یول‌پرس، عضو مرکز تحقیقات درمان سرطان های توپر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرطان معده را از شایعترین سرطان های دستگاه گوارش عنوان کرد واظهار داشت: این بیماری بیشتر در دهه ششم زندگی ظاهر می شود و تشخیص زود هنگام آن روند درمان را موفق آمیز تر می کند.

دکتر کاظم انوری اظهار داشت: بر اساس تحقیقات انجام شده، استان خراسان به همراه استانهای اردبیل ، مازندران ، کردستان ، کهکلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی به عنوان مناطق شایع تر کشور در سرطان معده محسوب می شوند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: این بیماری اگر زود تشخیص داده شود بطور کامل قابل علاج است و بر عکس در زمانی که دیرتشخیص داده شود ممکن است از معده فراتر رفته و به نقاط دیگر بدن دست اندازی کند.

وی با تاکید بر اینکه توجه به علائم بالینی این بیماری می تواند به کشف زودتر بیماری کمک کند اظهار داشت: کاهش وزن غیر قابل توجیه ، بی اشتهایی ، علایم مبهم سوء هاضمه مثل احساس پری سر دل ، احساس سیری زودرس، تهوع ، استفراغ از جمله علائم این بیماری به شمار می رود.

دکتر انوری افزود: استفراغ خونی یا وجود خون در مدفوع که بصورت مدفوع سیاهرنگ خون را نشان می دهد،علائم کم خونی مانند سرگیجه ، کم حوصلگی ، کم رمقی می تواند به علت از دست دادن خون به دنبال وجود این بدخیمی باشد.

وی تاکید کرد: داشتن یک یا چند تا از این علائم ممکن است در بیماریهای دیگر معده نیز وجود داشته باشد  و مراجعه به پزشک برای راهنمایی لازم و  اقدامات تشخیصی و درمانی امری ضروری است.

عضو هیات علمی گروه رادیوتراپی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در خصوص درمان سرطان معده اظهار داشت: درمان اصلی سرطان معده در مراحل اولیه جراحی است و رادیو تراپی و شیمی درمانی در صورت نیاز بصورت تکمیلی انجام می شود.دردرمان مراحل پیشرفته بیماری نیز از اقدامات جراحی،رادیوتراپی و شیمی درمانی در درمان استفاده می شود.

دکتر انوری در خصوص راهکارهای پیشگیری از این بیماری نیز گفت: پرهیز از مصرف زیاد شوری و ترشی ها،غذاهای دودی شده و نمک سود شده و غذاهای پر چرب و پر پروتئین ،قطع سیگار و مواد مخدر و مشروبات الکلی و  استفاده از لبنیات ، سبزیجات سالم ، میوه ها و حبوبات حاوی ویتامین های A  و. C و آب شرب بهداشتی ، در پیشگیری از این بدخیمی و بسیاری از بدخیمی ها بخصوص بدخیمی های دستگاه گوارش موثرند.

وی ادامه داد: از مسائل مهم دیگر که بایستی به آن توجه داشت نگهداری مواد غذایی در یخچال و دقت در پخت  مواد غذایی است که تاکید می شود بیشتر بصورت آب پز و حتی المقدور کمتر بصورت سرخ کردنی و کبابی باشد. استفاده از غذاهای آماده و کنسروی که برای ماندگاری آنها از موادی مانند بنزن و نیترات استفاده می شود و نیز استفاده از غذاهای مانده، ثابت شده است که خطر بروز سرطانهای دستگاه گوارش را افزایش می دهد. بیمارانی که سابقه فامیلی معده دارند نیز بایستی توجه داشته باشند که در خطر بالاتری نسبت به جمعیت عادی برای ابتلاء به آن دارند.

درنهایت با چند تغییر در شیوه و سبک زندگی می توان خطر ابتلا به این بدخیمی را کاست و هرگز یادمان نرود که پیشگیری بهتر از درمان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *