خانه / آخرین اخبار / تداوم آزار و اذیت ترکمان‌ها توسط گروه‌های نژادپرست کردی در کرکوک

تداوم آزار و اذیت ترکمان‌ها توسط گروه‌های نژادپرست کردی در کرکوک

تشنج قومی حاصل از تصمیم حکومت کرد شمال عراق مبنی بر برگزاری رفراندوم استقلال منطقه به اصطلاح کردستان در شهر ترکمان‌نشین کرکوک همچنان ادامه دارد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از منابع خبری احزاب ترکمانی عراق، امروز تعداد زیادی از نظامیان وابسته به حکومت بارزانی موسوم به نیروهای پشمرگه به بهانه تبلیغات رفراندوم استقلال سوم مهر، با زور اسلحه وارد واحدهای تجاری و مغازه‌های اصناف ترکمان شده و آنها را مجبور به گرفتن عکس با پرچم به اصطلاح کردستان کرده‌اند.
جاده جمهوریت، جاده اطلس و بازار طلافروشان کرکوک از جمله مناطقی است که امروز نیروهای پیشمرگه اقدام به شکنجه و آزار و اذیت شهروندان و اصناف ترکمان کرده‌اند.
بنابر گزارشات منابع رسانه‌‌ای ترکمان، گروهی از تروریست‌های پ.ک.ک به همراه نمادهای خاص این جریان تروریستی نیز نیروهای پیشمرگه را در این اقدام فاشیستی همراهی نموده‌اند.
این اقدام در حالی از سوی نیروهای اشغالگر پیشمرگه انجام شده است که تمامی احزاب و جریانات ترکمانی کشور عراق با تجزیه این کشور و تشکیل دولتی وابسته به اسرائیل در شهرها و مناطق ترکمان نشین همچون کرکوک به شدت مخالفت کرده و پایبندی خود به تمامیت ارضی عراق و دولت مرکزی این کشور را اعلام داشته‌اند.
ترکمان‌های کرکوک ضمن اعتراض به این اعمال فاشیستی کردها، نجم‌الدین کریم استاندار غیرقانونی و نامشروع کرکوک را عامل اصلی این حملات و وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) دانسته و خواستار طرح و بررسی این موضوع در سازمان ملل شده‌اند.

۲ دیدگاه‌ها

 1. چه قدر پست و خوار هستن این کردها اتا ترک یه چیزی میدونست که فله ای اونارو نسل کشی میکرد
  0  0
 2. ایلیار تورکمن

  حرامزاده های آشغال
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *