خانه / آخرین اخبار / احداث “تایسیز ساوالان” توسط روس‌ها

احداث “تایسیز ساوالان” توسط روس‌ها

مدیر اجرایی تایسیز ساوالان گفت: با مشارکت البین بانک روسیه احداث دهکده گردشگری تایسیز ساوالان در مسیر اردبیل- سرعین انجام می شود.

به گزارش یول‌پرس، غفارزاده در نشست مطبوعاتی با جمعی از اصحاب رسانه در تشریح ابعاد این پروژه سرمایه گذاری اظهار کرد: طرح دهکده تفریحی- توریستی تایسیز ساوالان در زمینی به مساحت ۳۹۰ هکتار در مسیر پیاده روی سنتی اردبیل به سرعین در کنار روستای آلقر و همچنین روستای ایردموسی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه هدف این طرح توجه به توسعه گردشگری این منطقه با ظرفیت بسیار زیاد برای تحقق کارآفرینی در اجرای طرح های سرمایه گذاری گردشگری است خاطرنشان کرد: ما با در نظر گرفتن ویژگی های طبیعی و اجتماعی مسیر و جنبه گردشگری بومی توریستی و اکوتوریستی این منطقه سعی داریم در قالب یک زنجیره مهم و ارزشمند گردشگری بتوانیم این طرح را به سرانجام برسانیم.

مدیر اجرایی تایسیز ساوالان به بخش خای مختلف این پروژه در توجه جدی به توریسم درمانی، توریسم ورزشی، توریسم طبیعی و … تصریح کرد: با اجرایی شدن این پروژه و احداث جاده دسترسی اردبیل به سرعین فاصله این مسیر از ۲۵ کیلومتر فعلی به کمتر از ۸ کیلومتر خواهد رسید.

غفارزاده گفت: با اجرایی شدن این پروژه در بخش های مختلف در جوار دریاچه موجود ورزش و تفریحات آبی امکان اسکان گردشگران و مسافران و اقامت ۳ هزار نفر در این فضا فراهم می شود و به افزایش مدت ماندگاری مسافر نیز کمک خواهد کرد.

وی گفت: با پرهیز از ساخت و ساز مرتفع در هزار قطعه ۶۰۰ متری واحدهای ویلایی و اقامتی برای اسکان گردشگران احداث شده تا به شکل اجاره ای، اجاره به شرط تملیک و … بتوان از این فضا استفاده کرد.

مجری پروژه تایسیز ساوالان ادامه داد: این پروژه در مدت زمان ۳ سال اجرایی شده و فاز به فاز مراحل آن انجام می شود.

در این جلسه مشاور البین بانک روسیه به حضور ۲۶ ساله خود در روسیه و تلاش برای تقویت روابط دو کشور ایران و روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: امروز خوشحال هستیم که یک بانک روسی برای سرمایه گذاری در این استان با اعتماد و اطمینان واقعی حاضر شده که ما باید قدر این فرصت فراهم شده را بدانیم چرا که این کار ساده رخ نداده است که یک سرمایه گذار بخواهد تا ۱۵۰ میلیون دلار در این استان با شرایط خاص سرمایه گذاری کند.

ناصر محبوب گفت: این سرمایه گذار به دنبال کارهای بزرگ در اردبیل است و امیدواریم با دلگرمی که مسئولان با حمایت همه جانبه در این سرمایه گذار ایجاد می کنند فرصت سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اشتغال بیشتر فراهم آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *