خانه / آخرین اخبار / هزینه ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی خرید خودروهای جدید شورای شهر اردبیل

هزینه ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی خرید خودروهای جدید شورای شهر اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل اعلام کرد که به دلیل مستهلک بودن خودروهای در اختیار شورای چهارم، خودروهای جدید برای اعضا خریداری می شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تابناک، علیرضا پوستی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: در روزهای اخیر حاشیه‌سازی بسیاری در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی با عنوان خرید خودرو جدید برای اعضای شورای شهر اردبیل ایجاد شده است.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: خودرو برای اعضای شورای شهر اردبیل در تمامی دوره‌ها واگذار شده و این موضوع جدیدی نیست که متاسفانه حاشیه‌های زیادی در این رابطه به وجود آمده که نیازی به این همه جوسازی نیست.

پوستی تصریح کرد: خودروهای قبلی که اعضای شورای شهر سابق استفاده می‌کردند در حال‌حاضر ایرادات فنی دارند و هزینه‌های نگهداری و تعمیر این خودروها بسیار گزاف است.

وی بیان کرد: خودروهای قبلی اعضای شورای سابق شهر اردبیل توسط شهرداری به صورت مزایده به فروش رسیده و خودروهای جدید جایگزین آنها خواهد شد.

با احتساب یازده عضو شورای شهر اردبیل می توان پیش بینی کرد که به تعداد اعضا، خودروهای جدید برای آنان خریداری خواهد شد.

از طرفی با توجه به آیین نامه نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شوراهای اسلامی و زمان موظفی اعضای شورا برای حضور در جلسات به طور میانگین ۵۰ ساعت در ماه ،احتساب انجام سفرهای درون شهری برای نظارت های قانونی و نیز ماموریت ها، جلسات مختلف کاری در خارج ساختمان شورا با درنظر گرفتن کل مساحت حوزه انتخابیه شهر اردبیل، استهلاک خودرو در طول ۴ سال با قواعد کارشناسی فنی چندان سازگار نیست مگر این که با فرض پذیرش ادعای مستهلک شدن خودروها و اثبات آن، اصل امانتداری اعضای شورای قبلی در خصوص خودروها با  تردید و علامت سئوال مواجه می شود.

پژو پارس با قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان، گزینه انتخابی اغلب دستگاههای اداری برای خرید خودرو خدمت است که با این حساب می توان گفت در ابتدای امر و در شرایطی که شهرداری اردبیل در تنگنای شدید منابع مالی است، رقمی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه روی دست مدیریت شهری خواهد گذاشت.

این رفتار دوره پنجم شورای شهراردبیل تداعی مصوبه جنجالی دوره چهارم شورای شهر اردبیل است که در اولین تصمیم خود، سفر به “دوبی” را با توجیه و استدلال مطالعه و بهره مندی از دستاوردها و پیشرفت های مدیریت شهری به منظور پیشبرد برنامه های توسعه شهری اردبیل! مطرح کردند اما به دلیل فشار افکار عمومی و رسانه ها این سفر هیچ وقت انجام نشد.

در هفته اخیر نیز انتشار اسناد مربوط به خرید ۲۱ دستگاه خودرو جدید و ۲۱ دستگاه تبلت برای اعضای شورای شهر تهران به قیمت تقریبی یک میلیارد تومان موجی از واکنش های منفی را درباره شورای شهر تهران در پی داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *