خانه / آخرین اخبار / “دریاچه اورمیه حیثیت و خط قرمز ماست”
واکنش نادر قاضی پور به حذف دریاچه اورمیه از کتب درسی:

“دریاچه اورمیه حیثیت و خط قرمز ماست”

 نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان ذی‌ربط در حوزه وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به حذف دریاچه اورمیه از نقشه جمهوری اسلامی ایران در کتب درسی پاسخگو باشند و باید مشخص شود که این اقدام با مشورت کدام یک از اتاق‌های فکر انجام پذیرفته است.

مهندس نادر قاضی‌پور در گفتگو با خبرنگار یول‌پرس در اورمیه گفت: جانمایی جمهوری اسلامی ایران بدون دریاچه اورمیه در راستای تحریک قومیت‌ها بوده و مسئولین وزارت آموزش و پرورش در این خصوص باید پاسخگو باشند.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: ما به عنوان نمایندگان مجلس این قضیه را پیگیری خواهیم کرد و از مسئولان خواهیم خواست تا نسبت به احقاق حقوق آذربایجان و دریاچه اورمیه که جان آذربایجان است و آذربایجان سر ایران است اقدام نمایند و از مسئولان ذی ربط پاسخ خواهیم خواست.

وی گفت: آموزش و پرورش و وزارت علوم که در حوزه مفاد آموزشی فعالیت می‌کنند، نباید اجازه دهند تا چنین اتاق فکرهای تفرقه‌افکنی اقدام به حذف دریاچه اورمیه از نقشه‌های جغرافیایی کشور کنند.

قاضی‌پور افزود: ما برای حفظ جمهوری اسلامی ایران و مردم و زیبایی‌های آن به خصوص دریاچه اورمیه اقدام خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد عده‌ای در پشت پرده به آذربایجان و دریاچه اورمیه که حیثیت و خط قرمز ماست توهین کنند.

به گزارش یول‌پرس، از صبح امروز تصاویر کتب درسی دانش آموزان در فضای مجازی منتشر گشته که دریاچه اورمیه به صورت هماهنگ از نقشه‌های موجود در این کتب حذف شده است.

۱۰ دیدگاه‌ها

 1. جناب قاضی پور فقط دریاچه ارومیه خط قرمز است ؟
  شما چرا در مورد دریاچه های هامون و بختگان ( بزرگرترین دریاچه آب شیرین خاورمیانه ) سکوت کردید ؟
  مگر نماینده مجلس نیستی ؟
  0  0
 2. آذربایجان سر ایران است

  متاسفانه فقط کتب درسی نیست
  از روی دفترچه های خدمات درمانی ایرانیان که نقشه ی کشور عزیزمان ایران وجود دارد نیز حذف شده است انشاءالله خداوند خودش دریاچه اورمیه را نجات خواهند داد ….
  و روزی خواهد رسید که دشمنان آذربایجان و ایران مثل امثال رضایی ورستمی که کارشان تفرقه انداختن است ورسوا خواهند شد…
  0  0
 3. قاضی پور فقط دنبال تبلیغات واسه خودشه و هیچ کاری نمیکنه . تا وقتی مدیران بیسوادی مثل قاضی پور تو مجلس هستن و متخصصین و تحصیلکرده های ما راهی اروپا و امریکا میشن ، اوضاع همین طور میمونه . دریاچه ارومیه هم مثل هامون و زاینده رود و گاوخونی خشک میشه و آذربایجان هم مثل سیستان و خراسان جنوبی تبدیل به بیابون و خالی از سکنه میشه ، ماها هم اینجا پاچه همدیگرو میگیریم و دعوای فارس و ترک و کرد را میندازیم .
  0  0
  • البته قاضی پور تنها کسی هست که می تونه به خشک شدن دریاچه ارومیه اعتراض کنه و رد صلاحیت نشه!
   پس باید قدرشو بدونیم
   0   0
 4. اینجا فقط تو پاچه میگیری والبته دوستانتان رضایی رستمی ….
  من میگم تو خیلی سواد داری تورا بفرستند مجلس هم دو برابر فارثی هم ذوبی
  0  0
 5. هیچ دریاچه ای وجود ندارد این یعنی هیچ حیصیتی هم وجود ندارد
  با این حال تلاش های آقای قاضی پور رو باید ارج بنهیم
  وی تنها کسی هست که حداقل این حرفها را می زند
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *