خانه / آخرین اخبار / نخستین گزارش جامع تبریز ۲۰۱۸ به سازمان همکاری اسلامی ارسال شد

نخستین گزارش جامع تبریز ۲۰۱۸ به سازمان همکاری اسلامی ارسال شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ارسال نخستین گزارش جامع تبریز۲۰۱۸ در قالب گزارش تمام انگلیسی Tabriz Reporter به سازمان همکاری اسلامی خبر داد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار در جلسه ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی تبریز۲۰۱۸ با اشاره به اینکه این گزارش با ساعت‌ها کار کارشناسی و بر طبق اصول و استاندارهای بین‌المللی توسط اداره کل میراث فرهنگی استان تدوین شد، اظهار کرد: ۶ گزارش دیگر در ادامه این گزارشات با عناوین « جاده ابریشم – گردشگری حلال – بومی‌گردی و طبیعت – تاریخ و تمدن – فرهنگ و هنر – تفریح و خرید » تدوین و ضمن ارسال به سازمان همکاری اسلامی و سفارتخانه‌های کشورها در اختیار گردشگران و عموم قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در این کتابچه برنامه‌ها و پروژه‌های تبریز ۲۰۱۸ ، ساختار و وظایف کمیته‌ها  تدوین شده است و در ادامه پنج مسیر گردشگری در استان معرفی و به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شاخص استان پرداخته شده همچنین صنایع‌دستی منتخب استان نیز در این مجموعه کار شده است.

آبدار ذکر کرد: این کتابچه علاوه بر سازمان همکاری اسلامی به سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها و رایزنان فرهنگی نیز ارسال شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: در آینده نزدیک و در راستای ارتقای خدمات عمومی خط تلفن به شماره ۲۰۱۸ با عنوان Help Tourist راه‌اندازی خواهد شد که به زبان انگلیسی در خدمت گردشگران خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف شده‌اند تا در طی یک هفته آینده نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود به دبیرخانه تبریز۲۰۱۸ اقدام کنند که این گزارشات جمع‌بندی در جلسه مشترک تبریز ۲۰۱۸ در حضور معاون رئیس جمهور و اصحاب رسانه ارائه خواهد شد.

وی  از برگزاری سومین نشست مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی تبریز ۲۰۱۸ در مهرماه در تبریز خبر داد.

در ادامه این نشست مدیران کل و نمایندگان ۱۸ دستگاه اجرایی به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته در حوزه برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *