خانه / آخرین اخبار / ورود ۱۹۱ هزار گردشگر جمهوری آذربایجان به اردبیل

ورود ۱۹۱ هزار گردشگر جمهوری آذربایجان به اردبیل

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه امسال بیش از ۱۹۱ هزار و ۷۶ نفر گردشگر از جمهوری آذربایجان وارد استان اردبیل شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس، قادر تقی زاده در گرامیداشت هفته گردشگری در اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با حضور معاون عمرانی استاندار اردبیل، ستاد بزرگداشت روز جهانی گردشگری و برنامه های این هفته برگزار شده و ما به عنوان دبیرخانه این ستاد کار هماهنگی و برنامه ریزی ها را در این زمینه انجام دادیم.

وی با بیان اینکه پنجم مهر در هتل لاله سرعین آئین تجلیل از فعالان صنعت گردشگری و اعضای کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر برگزار می شود؛ تصریح کرد: در سال گذشته ما در حوزه گردشگری سه رتبه به دست آوردیم که پل معلق به عنوان پروژه برتر، دهیاری موئیل به عنوان روستای هدف گردشگری برتر و عکاس برتر در حوزه سفر برگزیده شده اند. امیدواریم امسال نیز در آئین تجلیل از برترین‌های صنعت گردشگری بتوانیم جایگاه ممتازی را کسب کنیم که در این زمینه شاهد تلاش و فعالیت چشمگیرتشکل‌های صنفی به ویژه جامعه صنفی اقامتی استان اردبیل هستیم.

تقی زاده، برگزاری دوره آداب تشریفات را با دعوت از بیدارمجد، فعال در این حوزه در اتاق بازرگانی اردبیل، برپایی نمایشگاه عکس و صنایع دستی در گالری خطایی و رایگان بودن بازدید از موزه ها را در روز پنجم مهر، یادآور شد و گفت: تخفیف ۵۰ درصدی مراکز اقامتی به مسافران و گردشگران و برپایی تور رایگان اردبیل گردی برای دانشجویان جدیدالورود در هفته دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال گذشته ورودی گردشگران خارجی به ویژه از جمهوری آذربایجان ۳۸۶ هزار نفر بود که البته آمار دقیق را در این حوزه پلیس مهاجرت اعلام می کند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی اردبیل به تدوین نشدن نظام جامع آماری در سال های اخیر اشاره و بیان کرد: جمع آوری آمار اقامت از ۲۲۳ مرکز اقامتی در استان اردبیل کار سخت و پیچیده ای است و تنها مرکز آمار آن هم با تاخیر برآورد، میزان ورود گردشگران را اعلام می کند. در سال های ۹۲ و ۹۳ جایگاه استان اردبیل در ورود گردشگران رتبه نهم و دهم بوده است.

تقی زاده، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، پل معلق، آب های گرم و بوم گردی را از پرجاذبه ترین مکان ها و ظرفیت های گردشگری استان از سوی گردشگران داخلی و خارجی اعلام کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *