خانه / آخرین اخبار / تیراختور و عبور از خطرات AFC

تیراختور و عبور از خطرات AFC

مسئولان باشگاه تیراختور با تلاش‌های زیادی موفق شدند بدهی‌های خود را به بازیکنان و مربیان خارجی سابق  بپردازند و پرونده‌هایشان را در فیفا مختومه کنند تا خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا از سرشان بگذرد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از شهروند، باشگاه تیراختور در یک سال گذشته مشکلات متعددی را بابت بدهی‌های خود به بازیکنان خارجی سابق تجربه کرد؛ سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان به واسطه بدهی‌های میلیاردی که به خارجی‌های سابق داشتند، از دو پنجره نقل ‌و ‌انتقالاتی نیز محروم شدند. از این رو مسئولان تیراختور مجبور شدند برای جلوگیری از محرومیت‌های بیشتر و کسر از امتیاز بدهی‌هایی را که از مدیران قبلی برجای مانده بود، پرداخت کنند. این اتفاق با تلاش‌های بسیار و تأمین منابع مالی از طریق اسپانسر و هزینه‌های شخصی محقق شد و حالا در آستانه پایان ضرب‌الاجل AFC  تیراختور تنها تیم ایرانی است که بدهی‌های خارجی خود را به ‌طور کامل پرداخت کرده است. جدی‌ترین پرونده‌هایی که در آستانه صدور حکم برای تیراختور بود، مربوط به ٧ مربی و بازیکن سابق این تیم می‌شد. شکایت‌های تونی اولیویرا، فلاویو لوپز، ژائو ویلا، دیتمار بیکای، یان رمزی، رودولفو لوئیز و حمزه یونس به فیفا برای دریافت مطالبات‌شان مشکلات عدیده‌ای را برای تیراختور ایجاد کرد؛ اما مسئولان این باشگاه با برنامه‌ریزی توانستند این پرونده‌ها را یکی پس از دیگری مختومه کنند.

پرونده‌های موجود خطرناک نیست

در این بین برخی بازیکنان سابق دیگر مانند آگوستو سزار و کارلوس کاردوسو نیز شکایت‌هایی از این باشگاه داشته‌اند اما این شکایت‌ها هنوز در مراحل اولیه قرار دارند و مشکلی برای باشگاه ایجاد نمی‌کنند. از سوی دیگر مرتضی اسدی و فرشید طالبی دو بازیکن ایرانی سابق تیراختور نیز به AFC شکایت کرده‌اند اما هنوز خطری از این بابت باشگاه را تهدید نمی‌کند.

حاصل تلاش‌های ۵ ماهه

آرش نجفی، وکیل باشگاه تیراختور درباره اقدام قابل توجه این باشگاه برای پرداخت بدهی‌ها عنوان کرد: «با توجه به تعدد پرونده‌های خارجی و مطالبات تعدادی از مربیان و بازیکنان سابق باشگاه که از سال‌های گذشته باقی‌مانده، آقای آجورلو درخواست کردند که این مسأله با فوریت و جدیت پیگیری شود. به همین منظور کمیته‌ای تشکیل شد که کلیه پرونده‌ها را با دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم. همچنین مقرر شد هر پرونده با توجه به میزان فوریت در دستور کار قرار بگیرد. خوشبختانه با گذشت کمتر از ۵ ماه از آغاز فعالیت این کمیته باید بگویم تقریبا به تمامی اهداف مورد نظر رسیدیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *