خانه / آخرین اخبار / نخستین برف پاییزی در راه است/کاهش ۴ درجه‌ای دمای تهران

نخستین برف پاییزی در راه است/کاهش ۴ درجه‌ای دمای تهران

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، وزش باد و کاهش دما در هفت استان کشور خبرداد و گفت: طی روزهای آتی ارتفاعات استانهای اردبیل، گیلان و مازندران سپید پوش می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، احد وظیفه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور گفت: جریانات خنک شمالی که از اواخر وقت گذشته وارد کشورمان شده بخشهای مختلف نوار شمالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ورود این جریانات خنک شمالی امروز بخشهایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران با افزایش ابر، بارش باران و وزش باد شدید موقتی به همراه کاهش نسبی مواجه می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:  از اواخر وقت امروز بر شدت بارش در گیلان و اردبیل افزوده خواهد شد.

به گفته وظیفه، طی روز سه‌شنبه با تقویت جریانهای شمالی ضمن تشدید بارش، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید در بخشهایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود که این شرایط با شدت کمتر در خراسان شمالی و گلستان نیز رخ می‌دهد.

وی افزود: در روز چهارشنبه نیز بارشها علاوه بر مناطق ذکر شده  در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز نیز گسترش خواهد یافت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: دریای خزر از دوشنبه بعدازظهر تا اواخر هفته مواج و طوفانی خواهد بود؛ ضمن اینکه از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج فارس نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا بین هفت تا ۱۲ درجه در استانهای اردبیل، گیلان و مازندران کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود در روز چهارشنبه بارش در ارتفاعات این استانها به‌صورت برف خواهد بود.

وی، شهرکرد با چهار درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۵ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۲۹ درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آینده چهار درجه خنک‌تر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *