خانه / آخرین اخبار / فوتبال آذربایجان و سهم صفر درصدی از تیم ملی

فوتبال آذربایجان و سهم صفر درصدی از تیم ملی

این روزها فوتبال آذربایجان نماینده‌ای را در تیم ملی ندارد و هواداران فوتبال خطه آذربایجان با دیدن بازی‌های تیم ملی حسرت روزهایی را می خورند که شاکله اصلی تیم ملی را بچه‌ها و ستاره‌های فوتبال آذربایجان تشکیل می دادند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از نصر، تیم ملی فوتبال ایران چندی پیش صعود خود را به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مسجل کرد و به دنبال آن رقابت بازیکنان برای جلب نظر کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی جهت قرار گرفتن در لیست بازیکنان اعزامی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز شد. کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که نشان داده در کنار توجه ویژه اش به لژیونرها از لیگ برتر ایران نیز غافل نیست و فرصتی برابر با لژیونرها را برای بازیکنان شاغل در فوتبال داخلی ایجاد نموده است در لیست بازیکنان مورد نظر خود که در طول ماه های اخیر بارها برای اردوها و بازی های مختلف اعلام نموده کمترین توجه ممکن را به فوتبال آذربایجان داشته است که دلیل این موضوع به هیچ عنوان به شخص سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان برنمی گردد و مشکل از مبدا می باشد! بی شک هواداران فوتبال در شهر تبریز و خطه آذربایجان در چنین روزهایی که خشکسالی شدیدی فوتبال منطقه را فرا گرفته روزهایی را به یاد می آوردند که شاکله اصلی تیم ملی را ستاره‌های فوتبال آذربایجان تشکیل می دادند.

با توجه به سیاست هایی که باشگاه تیراختور در سال های اخیر در پیش گرفته پیش بینی چنین شرایطی از همان ابتدا نیز چندان سخت نبود. زمانی که باشگاه تیراختور به عنوان بزرگترین تیم فوتبال شمال غرب کشور و خطه آذربایجان به جای بها دادن به نیروهای جوان بومی دست روی سربازان تیم های دیگر گذاشت و ریشه استعدادیابی را در فوتبال آذربایجان آرام آرام به سمت خشک شدن سوق داد می شد تصور کرد چنین روزهایی را که نهایت آن نداشتن حتی یک نماینده در تیم ملی فوتبال ایران در آستانه برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌باشد. گسترش فولاد به عنوان دیگر باشگاه فوتبال آذربایجان نیز در طول سال های اخیر برخلاف روزهای ابتدایی حضوش در لیگ برتر که چهره هایی چون سامان نریمان جهان و مهرداد بایرامی را به فوتبال کشور معرفی کرده بود، در طی سال های اخیر همانند برادر بزرگتر خود بیشتر یک مصرف کننده بوده تا تولید کننده و تنها افتخار این باشگاه در این زمینه دعوت داریوش شجاعیان و مسعود ابراهیم زاده به تیم ملی در مقطعی از فصل گذشته می باشد که البته در این فصل هر دوی این بازیکنان از جمع آبی های آذربایجان جدا شده و راهی تیم‌های دیگر شده‌اند.

کریم باقری، علی دایی، سیروس دین محمدی، رضا شاهرودی، علی لطیفی، رسول خطیبی، محمد نوازی و ده ها نام دیگر را می‌توانیم از فوتبالیست‌های سال‌های نه چندان دور فوتبال آذربایجان نام ببریم که در دوره خود در تیم ملی فوتبال ایران برای خود جایگاه ثابتی دست و پا کرده جزو چهره‌های نامی فوتبال کشور به شمار می‌رفتند. این دوران با سرعت برق و باد گذشت و جالب اینجاست در حالی از آن دوران وارد این دوران شدیم که در آن دوران تیم‌های باشگاهی فوتبال آذربایجان اعم از ماشین سازی، تیراختور، گسترش فولاد و شهرداری به هیچ عنوان شرایط فعلی را دارا نبودند و به شدت در مقایسه با وضعیت فعلی شان در سطی پایین تری قرار داشتند. با پیشرفت سطح فوتبال باشگاهی در خطه آذربایجان شاهد گسترده شدن ورود بازیکنان غیربومی به فوتبال این منطقه بودیم، سیاست غلطی که بدون تفکر در تیم های باشگاهی آذربایجان اعمال شد و با توجه به جذابیت زودگذری که داشت تمامی مدیران فوتبالی آذربایجان را به خود آلوده کرد؛ مدیرانی که از آنها صحبت می کنیم خیلی راحت دست روی ستاره های جذابی چون علی کریمی‌ها، آندو تیموریان‌ها و حامد لک‌ها گذاشتند که حضورشان در هر تیمی یک امتیاز ویژه به حساب می آمد، امتیازی که البته بار منفی نهفته‌ای نیز در خود جای داده بود!

لب کلام این است که در شرایط فعلی به نظر می‌رسد که خطه آذربایجان و فوتبال تبریز نماینده‌ای در جام جهانی نخواهد داشت مگر اینکه دل خود را به حضور امثال کریم انصاری فردی خوش کنیم که جز یک فصل حضور در تیم تیراختور هیچگاه در فوتبال این خطه حضور نداشته و به هیچ عنوان نمی توان ادعا کرد که پرورش یافته فوتبال این خطه می باشد.

یک دیدگاه

  1. خخ
    خداوکیلی تیم ملی داره روزهایی خوبی رو میگذرونه ، نمیخایم بیاین اونجاروبا حسادتها ، زشتی ها ، پلیدیها ، اهریمنها ، دروغها ، تهمت ها ، خودبرتربینی هاتون خراب کنید ودوباره برای ایران عزیزمان هزینه بتراشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *