خانه / آخرین اخبار / آذربایجان منبع عظیم ذخیره جدول مندلیف است/چرا جلوی مافیای آلومینیوم گرفته نمی شود
نماینده مردم سراب:

آذربایجان منبع عظیم ذخیره جدول مندلیف است/چرا جلوی مافیای آلومینیوم گرفته نمی شود

نماینده مردم سراب در مجلس در تذکری به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: آذربایجان منبع عظیم ذخیره جدول مندلیف است چه زمانی مجتمع آلومینیوم سراب به پایان می رسد، با توجه به کلنگ زنی آن توسط جهانگیری چرا پس از ۲۷ سال این پروژه ساخته نمی شود و چرا جلوی مافیای آلومینیوم گرفته نمی شود.

به گزارش یول‌پرس، یوسف داودی در  نشست علنی امروز(یکشنبه ۱۶ مهرماه) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک روز ملی دامپزشکی و تبریک این روز به دست اندرکاران عرصه سلامت و بهداشت امنیت غذایی،  روز ۱۵ مهرماه روز روستا و عشایر را به تمامی روستاییان و عشایر تبریک عرض کرده و  همچنین روز تایید قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط شورای نگهبان در سال ۶۶ را تهنیت عرض کرد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی به دلاور مردان نیروی انتظامی از تمامی مسئولان کشور درخواست کرد که به فریاد زلزله زدگان شهر شربیان، دوزدوزان و روستاهای تابعه آن برسند و در بازسازی منازل زلزله زدگان و آسیب دیدگان این مناطق با توجه به شروع فصل سرما هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند.

گاز تعدادی از مدارس روستاها در شهرستان سراب قطع شده است

داودی با بیان اینکه گاز تعدادی از مدارس روستاها در شهرستان سراب قطع شده است، افزود: این ایراد بزرگی به آموزش و پرورش کشور بوده که به دلیل بدهی گاز مدارس در روستاها و شهرستان سراب قطع شده است لذا باید هر چه سریعتر اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ترامپ ماجراجو امروز در داخل آمریکا و همچنین در افکار عمومی جهان منزوی است ادامه داد: دولتمردان ایرانی تلاش کنند که پیمان شکنی های ترامپ در خصوص برجام تمامی از وجه و اعتبار آمریکا هزینه شود و مسائلی که با منافع ملی کشور گره خورده نباید دست مایه منازعات جناحی و سیاسی شود، چرا که موضوعاتی مانند اقدامات خصمانه آمریکا و ضرورت رویارویی و برخورد صحیح با برجام اتحاد در رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه اشتغال پایدار و مبارزه با قاچاق بیش از ۱۵ میلیارد دلاری در کشور است.
تلفات جاده ای در کشور و در استان آذربایجان شرقی بیداد می‌کند

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان گران سنگ ترین رکن اقتصاد مقاومتی است یادآور شد: حفظ جان انسان بسیار مهم است، اما  تلفات جاده ای در کشور و در استان آذربایجان شرقی بیداد می کند و مردم شهرستان سراب را عزادار و داغدار کرده است لذا  تکمیل بزرگراه سراب – بستان آباد و سراب – نیر جزء مهمترین اولویت های اقتصاد مقامتی و خواست جدی مردم سراب و آذربایجان است.

وی با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی ساخت راه آهن سراب – بستان آباد و سراب – اردبیل خواست به حق مردم سراب است افزود: چرا عملیات اجرایی آن شروع نمی شود در حالی که ردیف بودجه ای مشخص دارد و ۳۰ میلیارد تومان بودجه در کمیسیون تلفیق ۹۶ برای آن تصویب شده و وزیر راه و شهرسازی دستور اجرای فوری آن را داده است، چرا بودجه های کشور نا عادلانه تقسیم می شود، تقسیم بودجه کشور نه تنها در بین استان های کشور بلکه در بین شهرهای یک استان نیز ناعادلانه تقسیم می شود.
عدم رضایت بازنشستگان آموزش و پرورش از موسسه آتیه سازان

داودی با بیان اینکه شهرستان سراب محروم کمترین بودجه در بین شهرهای کشور را دارد، ادامه داد: راه بسیاری از روستاهای سراب نیاز به بازسازی و روکش دارد و راه سراب و میانه در ۴ ماه اخیر با تلاش های فراوان آماده شده و تقاضای آسفالت این راه وجود دارد.

وی با اشاره به  عدم رضایت بازنشستگان آموزش و پرورش از موسسه آتیه سازان خواستار  رسیدگی مسئولان بدر این زمینه شد و یادآور شد:  ساخت سالن های ورزشی به ویژه در روستاهای پرجمعیت شهرستان سراب باید در دستور کار وزارت ورزش قرار گیرد.
آذربایجان منبع عظیم ذخیره جدول مندلیف است

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه گردشگری در سراب با وجود ۶ آب گرم معدنی توسط مسئولان شد.

وی همچنین خواستار تامین کادر و تجهیز بیمارستان در ۴ شهر شهرستان سراب، احداث فاضلاب در شهرهای دوزدوزان، شربیان و مهربان شد.

داودی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استخراج و بهره برداری از معادن کشور در تذکری به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: آذربایجان منبع عظیم ذخیره جدول مندلیف است چه زمانی مجتمع آلومینیوم سراب به پایان می رسد، با توجه به کلنگ زنی آن توسط جهانگیری چرا پس از ۲۷ سال این پروژه ساخته نمی شود و چرا جلوی مافیای آلومینیوم گرفته نمی شود.
چرا به بهانه های واهی جلوی ساخت پروژه مجتمع آلومینیوم گرفته می شود

وی ادامه داد: ساخت آلومینیوم سراب نه تنها مشکل بیکاری جوانان شهرستان سراب بلکه بسیاری از مشکلات جوانان استان را حل می کند این دست های پنهان و ناپاک چه کسانی هستند که نمی گذارند این پروژه اجرایی شود، چرا اجازه داده می شود به کشور و جوانان بیکار ظلم شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور و وزیر صنعت درخواست کرد که به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کرده و تمامی معادن کشور همانند آلومینیوم سراب، مس سونگون و سرب و سایر معادن استخراج شودو افزود:این همان حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به خارج است، نباید اجازه داده شود بیش از این به جوانان بیکار ظلم شود، تعجب آور است در حالی که در سراب میلیاردها تن آلومینیوم وجود دارد چرا به بهانه های واهی جلوی ساخت پروژه مجتمع آلومینیوم گرفته می شود.

 

یک دیدگاه

  1. چون کی سیاه چاله وار هر زادی اودور دلغیدیر آرادان آپاریر .مثل اورمو گولو ،قاراداغ مئشه لری …
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *