خانه / آخرین اخبار / ستاره‌های میلیاردی، سربازهای رایگان تیراختور

ستاره‌های میلیاردی، سربازهای رایگان تیراختور

محرومیت از جذب بازیکن جدید آن هم در دو پنجره نقل‌وانتقالاتی با حکم فدراسیون جهانی فوتبال، برای هیچ تیمی خوشایند نخواهد بود.

به گزارش یول‌پرس، از نیم‌فصل لیگ برتر گذشته تا به امروز این باشگاه به دلیل محرومیت نتوانسته حتی یک بازیکن جدید جذب کند و از طرف دیگر، چندین بازیکن صاحب‌نام خود را هم از دست داده است. حالا ‌با نزدیک شدن به زمان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل و پایان محرومیت این باشگاه،‌ حرف و حدیث‌های زیادی درباره فعالیت در بازار برای تقویت تیراختور به وجود آمده و اخبار درِ گوشی نشان می‌دهد که ستاره‌های مختلفی مدنظر باشگاه برای رفتن به تبریز به‌عنوان سرباز قرار گرفته‌اند.

امتیاز بزرگ جذب بازیکن سرباز

یحیی گل‌محمدی و همکارانش در کادر فنی با وجود محدودیت‌ها و مشکلات بسیار زیادی که به دلیل محرومیت از نقل‌وانتقال بازیکن برای تیراختور وجود داشت،‌ توانستند یک تیم خوب را در لیگ برتر شرکت دهند و حالا با خیالی آسوده این فرصت را خواهند داشت که در نیم‌فصل با جذب بازیکنان جدید داخلی و خارجی و سرباز تمام مشکلات خود را برطرف کنند و تبدیل به تیمی قدرتمند در نیم‌فصل دوم شوند. از طرفی درست است که اکثر تیم‌های لیگ برتری به دلیل قراردادی که با بازیکنان خود دارند، ستاره‌های اصلی خود را از دست نمی‌دهند، اما تیراختور نسبت به تمام تیم‌های لیگ برتری از یک امتیاز ویژه برخوردار است که می‌تواند بازیکنان سرباز جذب کند. البته موضوع جذب بازیکنان سرباز همواره باعث اعتراض تیم‌های لیگ برتری شده که ستاره‌های جوان خود را به دلیل خدمت سربازی از دست می‌دهند و اکثر این ستاره‌ها هم به تیراختور، رقیب آنها ملحق و باعث تقویت این تیم می‌شوند. با این‌حال، این روال همچنان ادامه دارد و هیچ فکری برای حل آن نشده است.

از بازگشت عالیشاه تا خروج احتمالی شریفی و محمدی

نکته قابل تامل اینجاست که در شرایط فعلی تیراختور فقط ٨ جای خالی در لیست خود دارد و قطعا تمام این ٨ سهمیه برای جذب بازیکن سرباز در نظر گرفته نمی‌شود. امید عالیشاه اخیرا به تمرینات تیراختور بازگشته است و از آنجایی که شانسی برای بازگشت به پرسپولیس ندارد و سربازی‌اش هم تا آبان ٩٧ طول می‌کشد، قطعا یکی از بازیکنانی است که در نیم‌فصل دوم تیراختور حضور پیدا خواهد کرد. طبق شنیده‌ها بررسی‌هایی برای جذب دو تا سه بازیکن خارجی باکیفیت هم در دستور کار باشگاه قرار دارد و به همین ترتیب سرخپوشان آذربایجانی فقط می‌توانند ۴ تا ۵ بازیکن جدید داخلی و سرباز در نیم‌فصل جذب کنند، البته با توجه به پارگی رباط صلیبی ‌هادی محمدی مدافع این تیم و پایان خدمت مهدی شریفی و احتمال بازگشت او به سپاهان،‌ شاید با خروج این دو بازیکن از لیست دو بازیکن دیگر هم به سهمیه خرید تیم اضافه شوند.

ستاره‌های لیگ، گزینه‌های تیراختور

درباره بازیکنانی که احتمال دارد به‌عنوان سرباز راهی تبریز شوند این روزها حرف و حدیث زیاد است. احسان پهلوان، ستاره ذوب‌آهن در ابتدای فصل هم با سختی بسیار زیاد توانست معافیت تحصیلی خود را تمدید کند و به همین دلیل خیلی بعید است که در نیم‌فصل اجازه بازی در تیمی غیرنظامی به او داده شود و احتمالا او یکی از نفراتی خواهد بود که شاگرد گل‌محمدی خواهد شد. البته در ذوب‌آهن سعید مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی‌فر هم احتمال سرباز شدنشان وجود دارد؛ منتهی با توجه به این‌که تیراختور در پست آنها بازیکنان آماده و خوبی دارد خیلی بعید است که سرباز این تیم شوند. باشگاه تیراختور در شرایط کنونی به سه بازیکن جوان استقلال هم توجه زیادی دارد؛ مهدی قائدی،‌ امید نورافکن و سیدمجید حسینی. نورافکن که همچنان دانشجو است و مهدی قائدی هم چون تازه به ١٨سالگی رسیده، هنوز یک‌سال دیگر می‌تواند برای این تیم بازی کند. حسینی اما احتمال سرباز شدنش زیاد است؛ به‌ویژه حالا که تیراختور در قلب خط دفاعی نیاز جدی به جانشینی برای‌ هادی محمدی مصدوم دارد. بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس گزینه دیگر تیراختور است که خودش هم به این انتقال ابراز علاقه کرده است. از پرسپولیس علی علیپور، مهاجم جوانی که امسال یکی از بهترین بازیکنان این تیم بوده، دیگر گزینه‌ای است که احتمالا با سربازشدن راهی تبریز خواهد شد. یکی دیگر از بازیکنان مدنظر تیراختور محمد پاپی، برادر حسین پاپی ستاره سپاهان است که فصل قبل توسط قلعه‌نوعی به تیراختور آمد اما به دلیل محرومیت باشگاه نتوانست قرارداد خود را ثبت کند و به همین ترتیب به صورت قرضی راهی فجر سپاسی شد.

باران‌چشمه: تیراختور از حق قانونی‌اش استفاده می‌کند

سردار مهرعلی باران‌چشمه، رئیس تربیت‌بدنی نیروهای مسلح که در هیأت‌مدیره باشگاه تیراختور عضویت دارد،‌ درباره شایعات مختلف پیرامون سرباز شدن ستاره‌های لیگ برتر و حضور آنها در تبریز به «شهروند» می‌گوید: «من فکر نمی‌کنم از حالا مذاکراتی با بازیکن خاصی صورت گرفته باشد. این‌که گفته می‌شود باشگاه تیراختور بازیکنانی که می‌توانند سرباز شوند را وسوسه کرده، درست نیست. تیراختور تنها تیم نظامی لیگ برتر است و با جذب بازیکن سرباز از حق قانونی خود استفاده می‌کند.» وی در پاسخ به این سوال که قرار بود مقدماتی فراهم شود تا باشگاه‌های لیگ برتری مثل پرسپولیس و استقلال بتوانند سهمیه جذب بازیکن سرباز داشته باشند، می‌افزاید: «از نظر من این‌که فقط پرسپولیس و استقلال بتوانند بازیکن سرباز بگیرند، عادلانه نیست، بلکه این قانون باید برای همه تیم‌ها اجرا شود. با این‌حال، این موضوع فقط از طرف وزارت ورزش پیشنهاد شده و تصویب نشده است که بخواهند آن را اجرایی کنند. تا آن موقع بازیکنانی که طبق قوانین کشور باید سرباز شوند،‌ فقط می‌توانند به تیم‌های نظامی بروند که تیراختور تنها باشگاه نظامی لیگ برتر است.»

در انتظار رعایت عدالت

در سال‌های اخیر درباره سهم بیشتر تیراختور نسبت به سایر تیم‌ها بارها بحث شده که هنوز به جایی نرسیده است. این‌که به بهانه سرباز شدن، این باشگاه بتواند ستاره‌های تیم‌های دیگر را آن هم در میانه فصل از چنگشان بیرون بیاورد، دور از عدالت به نظر می‌آید. حتی این باشگاه نظامی پولی هم بابت جذب این بازیکنان پرداخت نمی‌کند و بدون هزینه از یک امتیاز ویژه برخوردار است که به‌نظر می‌رسد باید فکری به حال آن از سوی مسئولان شود.

۴ دیدگاه‌ها

 1. چرا باید امتیاز سرباز گرفتن به تراکتوری داده شود که بودجه از بیت المال هم میگیرد و هزینه های میلیاری به حساب شورای شهر تبریز و استانداری و …. میگذارد
  اگر تیم نظامی است پس پول گرفتن از استانداری دیگر چیست ؟
  0  0
 2. بابا دمتون گرم
  0  0
 3. ازدردانه های تهران سرباز نگیرن جنبه ندارن و تیم نظامی بازیکن سرباز میگیره کجاش بیعدالتیه؟
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *