خانه / آخرین اخبار / تبریز به ایران همه چیز داده ولی چیزی نگرفته است
امام جمعه تبریز:

تبریز به ایران همه چیز داده ولی چیزی نگرفته است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد خواستار عنایت ویژه دولت برای احیا دریاچه اورمیه شد.

به گزارش یول‌پرس، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در عین حال با اشاره به ابعاد بحران دریاچه اورمیه تصریح کرد : احیا این دریاچه در کنار همت دولت به عزم ملی نیاز دارد .

وی در همین ارتباط  نسبت به اثرات مخرب و تهدیدات ناشی از خشک شدن دریاچه اورمیه در استان های آذربایجان و سایر استان های همجوار هشدار داد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز توجه دولت به توسعه زیر ساخت های استان به ویژه اهتمام برای اتمام طرح و پروژه های مهم از جمله راه آهن تبریز – میانه ، اتوبان تبریز – بازرگان و ضرورت ایجاد کارخانه ذوب در کنار معدن مس سونگون را مورد تاکید قرار داد.

وی از اینکه طی ده سال گذشته هنوز راه آهن میانه – تبریز به بهره برداری نرسیده ابراز تاسف کرد و از معاون اول رییس جمهور خواست نسبت  به این پروژه عنایت ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به رویداد گردشگری تبریز ۲۰۱۸ گفت : این رویداد مربوط به کل نظام است و  دولت باید همه نوع کمک را برای موفقیت برنامه های آن به عمل آورد.

دکتر آل هاشم با اشاره به وفای و جانفشانی های مردم آذربایجان و تبریز در راه انقلاب اسلامی و پاسداری از حریم انقلاب و کشور تصریح کرد : اگر حماسه ۲۹ بهمن ۵۶ تبریز نبود معلوم نبود سرنوشت انقلاب اسلامی چه می‌شد.

وی با اشاره به نقل و قولی از نویسنده ی صاحب نامی در باره عظمت مردم تبریز بیان کرد : وی در جایی نوشته است  “تبریز به ایران همه چیز داده ولی چیزی نگرفته است”.

۷ دیدگاه‌ها

 1. گذشته ها گذشته
  الان هم ایران به تربز آرامش و رفاه و امنیت داده
  0  0
 2. رابطه ایران و تبریز یک رابطه برد برد و دوسویه بوده حالا در برخی مقطعها مثل صده اخیر چیزهایی که تبریز گرفته در برابر داده هاش کم بوده. ولی رابطه شما با ایران یک رابطه انگل وار بوده که همیشه گرفتید (هر چند کم) ولی هیچوقت چیزی ندادید.
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *