خانه / آخرین اخبار / مزار شیخ محمد خیابانی را مرمت و یا به تبریز منتقل کنید

مزار شیخ محمد خیابانی را مرمت و یا به تبریز منتقل کنید

یکی از اعضای پنجمین شورای اسلامی تبریز خواستار ورود شورای شهر تبریز برای مرمت و بازسازی مزار شیخ محمد خیابانی شد.

به گزارش یول‌پرس، غلامحسین مسعودی ریحان در جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به  اخباری که در فضای مجازی مبنی بر تخریب مزار شیخ محمد خیابانی انتشار یافته بود، گفت: در بازدید اخیرم از این مزار شاهد تخریب محوطه آن و داربست های زده شده در نزدیکی این مقبره شدم.

وی با بیان اینکه شایسته نیست که با مقبره  قهرمانان ملی کشورمان چنین رفتاری بکنیم، اذعان داشت:  شیخ محمد خیابانی جز شخصیت های برتر و نقش آفرین در تاریخ معاصر است و شایسته نیست مزار مرد بزرگی در چنین وضعی قرار داشته باشد.

وی افزود: این مسئله در تاریخ ایران و آذربایجان مهم است، مسئولین مربوطه باید شان شخصیت هایی مانند ستارخان و یا شیخ محمد خیابانی را حفظ کنند.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه اعتباری به اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیست، اظهار کرد: در بازدید از قبر شیخ عبدالعظیم متوجه شدم به دلیل توسعه بقعه وی بوده که کنار بقعه شیخ محمد خیابانی کنده شده است.

وی در ادامه با قرائت سخنانی از مقام معظم رهبری در خصوص شیخ محمد خیابانی زندگی پر افتخار این روحانی شیعه و مجاهد، خواستار ورود شورای شهر تبریز و مرمت و بازسازی مزار شیخ محمد خیابانی شد.

عضو شورای شهر تبریز در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم برای تکریم این دو بزرگوار یعنی ستارخان و شیخ محمد خیابانی، مکان مزار شیخ محمد خیابانی و ستارخان با اختصاص بودجه ای بازسازی  شود و بقعه ای احداث شود یا اینکه مقدمات انتقال قبر ایشان به تبریز فراهم شود.

مزار شیخ محمد خیابانی در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در شهر ری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *