خانه / آخرین اخبار / ۱۳۸۴ کودک بازمانده از تحصیل در اردبیل شناسایی شد

۱۳۸۴ کودک بازمانده از تحصیل در اردبیل شناسایی شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۸۴ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل در استان اردبیل شناسایی شد.

به گزارش یول‌پرس، کمال عالی‌زاده ظهر دیروز در جلسه کارگروه انسداد مبادی بیسوادی استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل در سال تحصیلی ۹۶-۹۵، از یک هزار و ۳۸۷ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را که اعلام شده بود، موفق شد یک هزار و ۳۸۴ نفر از این کودکان را شناسایی کند.

وی با بیان اینکه جمعیت هدف کارگروه انسداد مبادی بی‌سوادی کودکان ۶ تا ۱۲ سال است، گفت: شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل باید مورد توجه مسئولان استان و به ویژه ۱۲ دستگاه دولتی که جزو شرکای آموزش و پرورش هستند قرار گیرد.

عالی‌زاده از برگزاری نشست با شرکای آموزش و پرورش تحت عنوان انسداد مبادی بی سوادی در آبان‌ماه امسال خبر داد و افزود: تنها آموزش و پرورش متولی پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل نیست و با توجه به دلایل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که در جامعه وجود دارد، دیگر ارگان‌ها نیز باید به یاری آموزش و پرورش بشتابند چرا که اگر می‌خواهیم پوشش تحصیلی ۱۰۰ درصدی داشته باشیم به مشارکت درون و برون سازمانی نیازمندیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه دوره ابتدایی جزو زیربنا و فوندانسیون آموزش کشور است، تصریح کرد: هر کشوری برای اینکه به توسعه در زمینه‌های مختلف برسد، بایستی به دوره ابتدایی توجه ویژه‌ای داشته باشد و دانش‌آموزان پرسشگر و خلاق را تربیت کند.

وی با اشاره به اهمیت دوره ابتدایی در آموزش کشور و با استناد به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده‌اند «آموزش و پرورشی موفق است، که توجه ویژه به آموزش ابتدایی داشته باشد»، بیان کرد: اگر ما بتوانیم مشکلات پیش رو در دوره ابتدایی را حل کنیم مطمئن باشید که در دوره‌های بعدی آموزش نیز مشکلات به حداقل خواهد رسید.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: انتظاری که از مدارس ابتدایی داریم این است که علاوه بر آموزش الفبای درسی به آموزش الفبای زندگی نیز بپردازند، تا دانش‌آموزان با مهارت‌های زندگی آشنا شوند.

عالی‌زاده بیان کرد: در استان ۱۶۵ آموزشگاه کمتر از پنج نفر مشغول فعالیت بوده و در هیچ روستایی در استان در دوره ابتدایی بازمانده از تحصیل وجود ندارد که در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ پوشش تحصیلی در استان اردبیل ۹۸٫۶۶ درصد بوده و این در حالی است که میانگین کشوری ۹۷٫۸۳ درصد بوده و در واقع استان اردبیل ۰٫۸۵ درصد از میانگین کشوری بالا عمل کرده است.

وی نرخ قبولی در دوره‌های مختلف ابتدایی را در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ معادل ۹۸٫۹۳ درصد دانست و گفت: میانگین کشوری در سال تحصیلی مورد نظر ۹۷٫۴۴ درصد بوده و استان اردبیل ۱٫۴۹ درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *