خانه / آخرین اخبار /  تلاش نتانیاهو جهت ممانعت از عقب‌نشینی کردها
یک مقام اسرائیلی مطرح کرد:

 تلاش نتانیاهو جهت ممانعت از عقب‌نشینی کردها

یک مقام اسرائیلی، اربیل را جای پایی برای تل‌آویو توصیف کرده و از تلاش نتانیاهو برای لابی جهت ممانعت از عقب‌نشینی کردستان عراق خبر داد.

به گزارش یول پرس، مقامات اسرائیلی می‌گویند «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش برای لابی کردن با قدرت‌های جهانی برای ممانعت از پس‌رفت بیشتر منطقه کردستان عراق در برابر دولت مرکزی بغداد است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از مقامات صهیونیست، نتانیاهو طی تماس‌هایی که در هفته گذشته با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه داشته، خواستار حمایت از اقلیم کردستان عراق دربرابر بغداد شده است.

بر این اساس، نتانیاهو همچنین طی گفت‌وگوهایی که با دولت‌های فرانسه و آمریکا داشته، حمایت از همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق و ممانعت از عقب‌نشینی پیشمرگه از مناطق مورد مناقشه را خواستار شد.

یک مقام صهیونیست که خواست نامش فاش نشود، با اشاره به حساسیت روابط اقلیم شمال عراق با اسرائیل، تاکید کرد به دلیل نزدیکی فاصله اربیل به تهران و دمشق، تل‌آویو منافع امنیتی در این منطقه دارد.

این مقام اسرائیلی، اقلیم کردستان عراق را مکانی استراتژیک و جای پایی برای تل‌آویو عنوان کرده و گفت خواستار ارائه ابزاری به شبه‌نظامیان کُرد برای دفاع از خود در برابر پیشروی نیروهای عراقی هستند.

رژیم جعلی صهیونیستی تنها دولتی بود که از برگزاری همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق و تاسیس یک کشور در جدید به پایتختی اربیل حمایت کرده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *