خانه / آخرین اخبار / همایش ۱۰ هزار نفری دوچرخه سواران بنابی

همایش ۱۰ هزار نفری دوچرخه سواران بنابی

به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش 10 هزار نفر از مردم بناب با حضور در همایش بزرگ دوچرخه سواری شعار 'بناب شهر دوچرخه' سر دادند.

به گزارش یول پرس، امروز جمعه ۲۸ مهر ماه به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، شهروندان بنابی با حضور در خیابان های این شهر نوزدهمین دوره همایش بزرگ دوچرخه سواری را با شکوه هر چه تمام برگزار کردند.

در این همایش که برای اولین بار دوچرخه سوارانی از برخی شهرهای استان نیز حضور یافته بودند، بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم بناب اعم از کودکان ۴ ساله تا پیرمردان ۸۰ ساله سوار بر دوچرخه شان با حضور در خیابان های این شهر، نشان دادند که بناب همچنان ‘شهر دوچرخه’ در ایران است و این افتخار را برای همیشه به نام خود ثبت کردند.

همچنین در این همایش بزرگ ورزشی و در کنار دوچرخه سواران کوچک و بزرگ بنابی مهمانانی همچون رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشور، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و مسئولان شهرستان ،نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

فرماندار بناب در این همایش با تقدیر از حضور پرشور مردم در همایش بزرگ دوچرخه سواری اظهار کرد: این همایش امسال برای اولین بار به صورت استانی برگزار شد.

ولی الله فرج اللهی اظهار کرد: شهر دوچرخه فقط از آن شهرستان بناب است و برگزاری منظم این همایش در ۱۹ سال گذشته نشان از قدمت و توجه مردم این شهرستان به دوچرخه است.

وی با اشاره به روند پیگیری ثبت ملی دوچرخه سواری بناب جزو آثار ثبت شده گفت: حضور پرشور و گسترده مردم بناب در این همایش به طور قطع در به ثبت رساندن ملی آن کمک بزرگی خواهد کرد و امیدواریم سال آینده همایش دوچرخه سواری همراه با ثبت ملی آن برگزار شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی نیز در همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب با بیان اینکه ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در افزایش سلامتی و نشاط مردم نقش موثری دارد،گفت: به رغم اینکه برخی در صدد گرفتن نام شهر دوچرخه بنام خود هستند ولی اجازه نخواهیم داد حق مردم بناب ضایع شود.

ضیاءالله اعزازی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند در برابر خواسته های به حق و قانونی مردم بناب بی توجه باشد، تأکید کرد: لقب شهر دوچرخه فقط بنام بناب است و سعی خواهیم کرد در ثبت این موضوع قدم برداریم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشور نیز در جمع دوچرخه سواران بنابی با تقدیر از همایش پرشور مردم بناب اظهار کرد: امروز مردم بناب نمایش عظیمی را به نمایش گذاشتند و برخلاف سایر شهرها شاهد حضور مردم با دوچرخه های خود در خیابان ها بودیم.

خسرو قمری افزود: آنچه از دست مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری و وزارت ورزش و جوانان برای به ثبت رسیدن ملی دوچرخه سواری بناب برآید، دریغ نخواهند کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در اجتماع دوچرخه سواران بنابی با اشاره به نقش ورزش دوچرخه سواری در حفظ محیط زیست و نیز کاهش ترافیک گفت: استفاده از دوچرخه همواره مورد تأکید مسئولان است.

جمشید نظمی با بیان اینکه مقدمات ثبت ملی دوچرخه بناب در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور انجام شده است، افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان در جهت ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب از تقاطع خیابان شهید رجایی و باهنر آغاز و پس از طی مسافت تعیین شده دوچرخه سواران در استادیوم شهید دکتر بهشتی شهر بناب اجتماع کردند.

در ادامه همایش بزرگ دوچرخه سواری از ‘تمبر یادبود همایش دوچرخه سواری بناب’ رونمایی شد و سپس بیش از ۲۰۰ فقره جایزه از جمله ۱۲۰ دستگاه دوچرخه به قید قرعه به شرکت کنندگان در همایش اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *