خانه / آخرین اخبار / نیروهای بارزانی از موشک‌های آلمانی، علیه نیروهای عراقی استفاده کرده‌اند

نیروهای بارزانی از موشک‌های آلمانی، علیه نیروهای عراقی استفاده کرده‌اند

مرکز اطلاع رسانی الاعلام الحربی عراق اعلام کرد که عناصر بارزانی در شمال کرکوک از موشک‌های آلمانی علیه نیروهای عراقی استفاده کرده‌اند.

به گزارش یول پرس، عناصر وابسته به بارزانی در شمال استان کرکوک مواضع نیروهای عراقی را با موشک هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی الاعلام الحربی عراق اعلام کرد که عناصر وابسته به مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق، در شمال کرکوک از موشک‌های ساخت آلمان علیه نیروهای عراقی استفاده کرده‌اند.

شبکه سومریه به نقل از این مرکز وابسته به فرماندهی عملیات مشترک نوشت عناصر وابسته بارزانی امروز جمعه در منطقه «آلتین کؤپری» واقع در شمال استان کرکوک از موشک‌هایی که آلمان آن‌ها را برای استفاده علیه داعش در اختیار نیروهای کرد گذاشته بود، علیه نیروهای فدرال عراق استفاده کرده‌اند.

الاعلام الحربی با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که متأسفانه در این حمله موشکی، خسارت‌های جانی و مالی به نیروهای عراقی وارد شده است.

نیروهای عراقی صبح امروز موفق شدند شهر آلتین کؤپری را واقع در شمال استان کرکوک آزاد کنند.

برخی منابع اعلام کردند که نیروهای وابسته بارزانی همچنین برای جلوگیری از پیش روی نیروهای عراقی به شمال استان کرکوک یک پل را بر روی رود زاب در نزدیکی آلتین کؤپری منفجر کرده‌اند.

یک دیدگاه

  1. بااین حساب بایدآمریکاوکشورهای اروپایی کمک های تسلیحاتی خودرابه اکرادعراق وسوریه متوقف کنند.چون ازاین تسلیحات نه علیه داعش بلکه درجهت منافع داعش استفاده می کنند
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *