خانه / آخرین اخبار / جشنواره شعر حضرت زینب (س) به زبان تورکی در اورمیه برگزار می‌شود

جشنواره شعر حضرت زینب (س) به زبان تورکی در اورمیه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری دومین کنگره عقیله العرب به زبان تورکی در ١١آبان ماه سالجاری به میزبانی اورمیه خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی با بیان اینکه این کنگره امسال برای دومین سال پیاپی در اورمیه برگزار می شود افزود: این کنگره به زبان ترکی آذری در آبان ماه سال جاری در اورمیه برگزار می شود.
وی ادامه داد: این کنگره با اهداف نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگهداشتن قیام عاشورا، نقش مدافعان حرم در دفاع از حریم و حرم، اشاعه فرهنگ ناب اهل بیت (ع) به ویژه خلق آثار بدیع در حوزه شعر آئینی برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان عربی با اشاره به موضوع کنگره، افزود: بخش اصلی مربوط به فضائل و مناقب حضرت زینب (س) و بخش ویژه در ارتباط با مدافعان حرم است.
وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا امروز تعیین شده بود افزود: به دبیرخانه این کنگره که با حضور شاعران آیینی برگزار می شود ۳۵۰ اثر از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، گیلان و تهران ارسال شده است.
کریمی با بیان اینکه به برگزیدگان کنگره جوایز نفیسی اعطا می شود ادامه داد: شعرها به زبان ترکی و در وصف جایگاه حضرت زینب شیر زن کربلا و مدافعان حرم  سروده شده است.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی افزود دومین کنگره ادبی حضرت زینب (س) روز پنجشنبه ١١ آبان ماه ٩۶ از ساعت ٩ لغایت ١٢ ظهر در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان با حضور مسئولین کشوری واستانی واصحاب فرهنگ وهنر وعموم مردم برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *