خانه / آخرین اخبار / آژانس‌‌های مسافرتی خارجی حتی اسم تبریز را هم نشنیده‌‌اند
عضو شوای شهر تبریز از کاستی‌‌های تبریز 2018 می‌‌گوید؛

آژانس‌‌های مسافرتی خارجی حتی اسم تبریز را هم نشنیده‌‌اند

عضو شورای شهر تبریز از عدم توجه مسئولین به ایجاد رابطه با آژانس‌‌های مسافرتی خارجی انتقاد کرد و گفت: در سفری که دو سال قبل به امارات داشتم، عدم شناخت تورهای گردشگری از شهر تبریز را به عینه دیدم.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناج، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در آستانه تبریز ۲۰۱۸، چارچوب و نهادی خاص برای پذیرش و بررسی طرح‌های نخبگان درحوزه‌‌های مختلف وجود دارد، اظهار داشت: تبریز ۲۰۱۸ یک ساختار و ستاد ملی دارد که از دو حوزه ستاد استانی و دبیرخانه شهرداری تشکیل شده اما در آن هیچ جایگاهی به شورای شهر داده نشده است، لذا برای طرح پیشنهادات کرسی نداریم و به همین جهت در این راستا عملا اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

وی در بیان متولی تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد: علی‌‌رغم تلاش شهرداری تبریز برای انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، تبریز رسماً از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان نماینده انتخاب و به سازمان ملل معرفی شد.

عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان ساخت: آقای سلطانی‌‌فر رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی درخصوص اینکه تبریز ۲۰۱۸ موضوع ملی است و مختص تبریز نیست عنوان کردند دراین میزبانی درکنار مدیران استانی خواهیم بود، منتهی این همراهی و همگامی ملی اتفاق نیفتاد و به چند جلسه ستاد ملی منجرشد که ما خودمان در آنجا حضور نداشتیم ولی در فتوای جلسات برخی دستگاه‌‌ها موظف شده‌‌اند که در مجموع مبلغ ۶۰۰ یا ۷۰۰ میلیارد تومان در این ارتباط هزینه نمایند.

وی متذکر شد: یک سوم پروژه‌‌های مرتبط با ۲۰۱۸ برعهده شهرداری است، زیاد درجریان نیستم که تعهداتی که درباره دستگاه‌‌ها شده تاچه اندازه تحقق یافته و تنها چیزی که به ما ربط دارد مجموعه شهرداری است که سعی کردیم در بودجه ۹۶ آن را لحاظ و براساس تعهدات کارهایمان را پیش ببریم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای پنجم تبریز در پاسخ به این سوال که با توجه به فرا رسیدن تبریز ۲۰۱۸ و عدم تزریق بودجه از سوی دولت، آیا پروژه‌‌ها به سرانجام می‌‌رسند، توضیح داد: در آخرین جلسه، رئیس ستاد ملی میراث فرهنگی صحبتی کرده و گفتند به لحاظ مالی نمی‌توانیم کمک زیادی نماییم ولی سعی می‌کنیم هماهنگ کننده بهتری باشیم.

وی بیان کرد: درشرایطی که به آمادگی هرچه بیشتر جهت فراهم شدن زیرساخت‌ها نیاز داشتیم مستلزم بود که هزینه فراهم شود، همچنین در این شرایط رکود مالی، نمی‌توان تمام کارها را برعهده شهرداری گذاشت ولی درهرصورت ماسوای ناهماهنگی‌‌ها و کم کاری‌‌ها نباید انتظار داشته باشیم که اعتبار از سوی دولت تأمین شود.

فریدون بابایی‌‌اقدم با اعلام اینکه شهرداری بیشتر در حوزه زیباسازی شهری و مبلمان سازی شهری تلاش می‌‌کند، اذعان داشت: باتوجه به تقویم ۲۰۱۸ مناسبت‌ها بیشتر مبحث فرهنگی دارند، برای مثال زیارت اربعین یک گردهمایی است که حجم عظیمی از بزرگواران درآن حضور داشتند، درسال‌های قبل میتوانستیم از این فرصت جهت معرفی هرچه بهتر و بیشتر شهرمان استفاده کنیم که عملا نتوانستیم از این فرصت نهایت استفاده را نماییم.

وی در واکنش به انتقاد اهالی رسانه از چرایی عدم حضور تورهای گردشگری خارجی در تبریز و انتقال آنان به سایر شهرهای ایران، گفت:  ازهمان ابتدا ایرادی در رابطه با بحث گردشگری تبریز داشتیم، دوسال قبل در نمایشگاه گردشگری دبی شرکت کردم که تقریبا ۱۵۰ کشور در آن حضور داشتند، هنگامی که با آژانس‌‌های مسافرتی حرف زدم از وجود شهری به اسم تبریز بی اطلاع بودند.

این عضو شورای شهر تبریز عنوان کرد: تورهایی که به ایران می‌‌آمدند بیشتر از اصفهان، یزد و در نهایت خراسان شمالی و فارس بازدید می‌‌کردند که در برنامه‌‌های مسافرتی آنان مسیر آذربایجان خصوصا تبریز مطرح نشده بود.

وی در پایان یادآور شد: در آن زمان پیشنهاد دادم که با آژانس‌‌های مسافرتی یک نشست داشته و امکانات شهرمان را مطرح و معرفی کنیم، ۲۰۱۸ یک سرآغاز و تلنگر است که بحث‌‌های گردشگری را در اولویت قرار دهیم و باتوجه به داشته‌‌های شهرمان می‌توانیم در اقتصاد گردشگری کشور نقش مهمی داشته باشیم و بهترین مسیری است که می‌تواند در آینده توسعه شهرمان موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *