خانه / آخرین اخبار / جشنواره شعر ولایت به زبان تورکی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود

جشنواره شعر ولایت به زبان تورکی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: با همکاری این اداره کل جشنواره شعر ولایت به زبان تورکی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر کریمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، با گرامیداشت فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی جمهوری اسلامی ایران از روز شنبه ۲۰ آبان ماه آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نبود دانش عامل اصلی شکل‌گیری گروه‌های تکفیری و افراطی است گفت: آیه قرائت اولین کلمه وحی نازل‌شده بر سینه مبارک پیامبر اکرم (ص) است که این امر خود نشان از توصیه خداوند به بحث دانش، علم‌اندوزی و کتابت دارد.

کریمی با اشاره به برگزاری ۲ جشنواره اثرگذار در امر کتاب‌خوانی افزود: خوشبختانه آذربایجان غربی در هر ۲ جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و جشنواره تعیین پایتخت کتاب ایران شرکت کرده و موفق به ارسال آثاری به دبیرخانه این جشنواره‌ها شده است.

وی با یادآوری اینکه طی سال‌های گذشته روستاهایی از شهرستان مهاباد و بوکان توانستند در بین ۱۰ روستای برتر کشور در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی قرار بگیرند تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم وجود ظرفیتهای بالا در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی مسئولین آذربایجان غربی توجهی به این بحث ندارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: باید تلاش کرد تا با ایجاد باشگاه‌های کتاب‌خوانی، گسترش فرهنگ نذر کتاب، تقویت کتاب‌فروشیها، برگزاری جشنواره کتاب برتر سال و نیز تشویق مؤلفین به افزایش میزان ساعات مطالعه در کشور کمک کرده باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی شعر ولایت به زبان تورکی اظهار داشت: ششمین جشنواره شعر یادمان ولایت ساعت ۹:۳۰ روز سه‌شنبه هفته آینده در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی اورمیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شعر ولایت در ۲ بخش اصلی با موضوع ولایت و رهبری و بخش جنبی با موضوع نماز، ایثار و شهادت و امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: امسال تعداد ۳۴۲ اثر از ۱۵۷ شاعر آئینی استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، تهران، البرز، خراسان و آذربایجان غربی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *