خانه / آخرین اخبار / کلکسیون افتخارات اردبیل کامل شد/ رتبه ۳۰ کشوری در صادرات

کلکسیون افتخارات اردبیل کامل شد/ رتبه ۳۰ کشوری در صادرات

مدیرکل گمرک استان اردبیل گفت که این استان در زمینه صادرات وضعیت مطلوبی نداشته و در رتبه 30 کشوری قرار دارد.

به گزارش یول‌پرس، پرویز تقوی امروز در جلسه کمیسیون تجارت که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: استان اردبیل در بحث صادرات در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و رتبه این استان در کشور ۲۹ یا ۳۰ است و این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

وی افزود: علت اینکه استان اردبیل در این بخش وضعیت مطلوبی ندارد به دلیل استفاده نکردن از ظرفیت‌های بالقوه استان است که باید تجار ما با در نظر گرفتن ظرفیت‌های استان و نیازهای بازار به صادرات بپردازند.

مدیر کل گمرک استان اردبیل عنوان کرد: امروزه باید از ظرفیت فضای مجازی و امکانات موجود بهترین بهره را ببریم و تجار ما با توجه به اینکه در امور گمرک کشور سامانه‌ای باعنوان سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی برای تسهیل در امور گمرکی ایجاد شده است بهترین بهره را ببرند.

تقوی تاکید کرد: با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود در کشور در بحث صادرات و تجارت باید در استفاده از این امکانات پیش‌قدم شویم.

وی گفت: اکثر تجار کشور، اردبیلی‌ها را به عنوان افراد بازارمند می‌شناسند اما سهم استان اردبیل در تجارت بسیار پایین بوده و مشکلات زیادی هم در مقابل این موضوع وجود دارد که باید با هم فکری و همکاری درصدد حل این مشکلات برآییم.

۲ دیدگاه‌ها

  1. تازه با یک کشور هم مرز هستش.یعنی استان های مرکزی (کویری)بدون هیچ استعداد طبیعی صرفا به خاطر فارس بودن از اردبیل غنی از ثروت جلو هستن

    3
    2
  2. مسولان آذربایجان مقام اول مصرف هنداونه و آذربایجان هم مقام اول تعداد مساجد را داراست.شهرهای مرکز نشین تو صنعت اول هستن.اشکال نداره هموطنیم

    3
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *