خانه / آخرین اخبار / کشف ۲ محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک بازرگان

کشف ۲ محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک بازرگان

گمرک ایران از کشف نهمین و دهمین محموله قاچاق انسان در سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد: یکی از محموله‌ها ورودی و محموله دیگر خروجی بوده که در هر دو محموله قاچاق انسان کشف شده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، در داخل محموله ورودی قاچاق انسان یک دختر جوانی کشف شده است که در لابه لای محموله یک کامیون مخفی شده بود این دختر جوان قصد داشت با پنهان شدن در محموله‌ای که از ترکیه وارد مرز بازرگان شده بود به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شود.

هنوز از انگیزه‌های احتمالی این فرد اطلاع دقیقی در دست نیست اما بر اساس اعلام ماموران گمرک این دختر جوان تابعیت ایران را دارد و با مخفی شدن در بار یک کامیون قصد داشت به صورت قاچاق وارد کشور شود. ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از کامیون‌های ورودی به پارگی چادر این کامیون مشکوک و در بازرسی‌های بیشتر این دختر جوان را کشف کرده‌اند.

همچنین ماموران گمرک بازرگان در محموله دیگری که صادراتی بود از داخل بار مس صادراتی یک پسر نوجوان را کشف کردند، پسر نوجوان که تابعیت یکی از کشورهای همسایه را دارد قصد داشت به صورت غیر قانونی و قاچاق از کشور خارج شود.

گمرک ایران با هوشمندسازی تمام اطلاعات و مدیریت ریسک هوشمند هم اکنون تمام محموله‌ها را به صورت ۱۰۰ درصدی کنترل می‌کند. بر اساس ارزیابی‌های سازمان جهانی گمرک رتبه اول دنیا در مبارزه با انواع قاچاق کالا و مواد مخدر را گمرک ایران در اختیار دارد.

هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ‌های جستجوگر است. ماموران گمرک فقط در سال ۱۳۹۵ موفق به کشف ۴۸۰ مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند.

تعداد تجهیزات کنترلی پیشرفته در گمرکات از جمله ایکس ری‌های کامیونی در سال‌های اخیر به سه برابر افزایش یافته و روند تجهیز گمرکات به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته با سرعت قابل توجهی در سال‌جاری نیز ادامه دارد.

همچنین در سال ۹۵ تعداد ۱۰ قلاده سگ خریداری و آموزش داده شده و در گمرکات کشور مستقر شده‌اند و قرار است تعداد ۲۰ قلاده دیگر نیز امسال خریداری و به تجهیزات گمرکات کشور اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *