خانه / آخرین اخبار /  به رغم نابودی داعش، آمریکا ارسال سلاح به تروریستهای کُرد سوریه را ادامه می دهد
رسانه ترکیه:

 به رغم نابودی داعش، آمریکا ارسال سلاح به تروریستهای کُرد سوریه را ادامه می دهد

روزنامه ینی شفق در گزارشی نوشت: با پاکسازی آخرین پایگاه های داعش در شهرهای بوکمال سوریه و راوان عراق، آمریکا همچنان به ارسال تجهیزات نظامی خود به گروههای تروریستی پ.ک.ک و پ.ی.د ادامه می دهد به طوری که دو روز گذشته بیش از 65 کامیون سلاح برای آنها فرستاد.

به گزارش یول‌پرس، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی نوشت: آمریکایی ها از سال ۲۰۱۴ در حال ارسال سلاح به نیروهای پ.ک.ک هستند و این تشکیلات تروریستی کُرد را به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، به انواع سلاح های مدرن و پیشرفته سنگین تجهیز کرده اند در صورتی که در میدان عمل شاهد بودیم که داعش در راستای گسترش قلمرو پ.ک.ک عمل می کند.

به نوشته این رسانه، آمریکایی ها ۱۴ ماه جاری ۷۳ کامیون و ۱۹ ماه جاری ۶۵ کامیون سلاح به نیروهای پ.ک.ک مستقر در حسکه ارسال کرد.

ینی شفق نوشت: قوای داعش تقریبا نابود شد و آخرین پایگاه های آنها در شهرهای بوکمال سوریه و راوان عراق به تصرف نیروهای حکومتی درآمد و اندکی از این عناصر تروریستی به بیابان های هوموس در سوریه و الانبار در عراق فرار کردند.

ینی شفق مدعی شد: ۲۵۰ داعشی با همراهی نیروهای پ.ک.ک به شرق فرات رفته و در پایگاه های آمریکا مستقر شده و جای گرفته اند و ۷۰۰ داعشی نیز به همراه خانواده های خود با همکاری پ.ک.ک و پ.ی.د و با نظارت آمریکا از شهر رقه تخلیه و از مسیرهای غیر قانونی به کشورهای مختلف منتقل شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *