خانه / آخرین اخبار / آذربایجان شرقی؛ کمترین نرخ مصرف مواد مخدر را در بین دانش آموزان

آذربایجان شرقی؛ کمترین نرخ مصرف مواد مخدر را در بین دانش آموزان

آذربایجان شرقی کمترین نرخ مصرف مواد مخدر را در بین دانش آموزان ۳۱ استان کشور دارد .

به گزارش یول‌پرس، مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر امروز در نشستی خبری در تبریز با اعلام این خبر گفت:نرخ مصرف مواد مخدر در مدارس آذربایجان شرقی به نیم درصد هم نمی رسد در حالیکه این میزان در کشور دو و یک دهم درصد درصد است.

صرامی افزود:افزایش مداخلات مدیران،مشاوران معلمان در مدارس و دغدغه والدین در خانه ها نقش اثر بخش در جلوگیری از گرایش دانش آموزان به مصرف مواد مخدر در این استان داشته است.

مشاور رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اعلام اینکه ۲۶ درصد از کل جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور نگرش تقریبا” مثبت و ۱۷ درصد تمایل به مصرف موادمخدر دارند از دستگاه‌های فرهنگی از جمله صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با برنامه ریزی مناسب از طریق هنر در این زمینه ایفای نقش کنند.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:در آخرین نظرسنجی این ستاد ۹۱ درصد مردم ایران اولین مشکل اجتماعی را مصرف مواد اعلام کرده و خواهان فعالیت های جدی در امور پیشگیرانه شده اند.

وی همچنین نرخ مصرف داروهای مخدر بدون تجویز پزشک در کشور را ۱۴ درصد و در آذربایجان شرقی را ۲۱ درصد اعلام و تصریح کرد: این مساله لزوم مداخله دستگاه‌های پیشگیری را نشان می‌دهد.

صرامی با بیان اینکه ۳۸۰۰ نفر در کشور از ابتدای انقلاب تاکنون در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر شهید شده‌اند، افزود:این اقدامات سربازان بی ادعا باعث شده است ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سازمان ملل باشد.

در این نشست خبری نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم محوریت و راهبرد اصلی این شورا را اقدامات پیشگیرانه و اجتماعی کردن امر مبارزه با اولویت فعالیت های فرهنگی و هنری خواند و گفت: این شورا در کشور به‌ عنوان ستاد ممتاز و پیشتاز معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *