خانه / آخرین اخبار / وزارت امور خارجه گرجستان: تفلیس استقلال قره باغ کوهستانی را به رسمیت نمی شناسد

وزارت امور خارجه گرجستان: تفلیس استقلال قره باغ کوهستانی را به رسمیت نمی شناسد

وزارت امور خارجه گرجستان در پی واکنش جمهوری آذربایجان به برپایی یک نمایشگاه نقاشی در تفلیس که در آن تابلوهایی از نقاشان منطقه قره باغ به نمایش درآمده است، اعلام کرد که این نمایشگاه یک ابتکارعمل شخصی بوده و هیچ نهاد رسمی گرجستان در برگزاری آن مشارکت نداشته و تفلیس همچنان استقلال قره باغ کوهستانی را به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از پایگاه خبری ‘آپسنی’ گرجستان، روز سه شنبه گزارش داد که سفارت جمهوری آذربایجان در تفلیس با برگزاری نمایشگاه جمعی از نقاشان از منطقه قره باغ کوهستانی درتفلیس ابراز نگرانی کرده و در این ارتباط از نهادهای رسمی گرجستان خواستار توضیح در این زمینه شده است .

نمایشگاه نقاشان منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی از جمهوری آذربایجان، در مرکز ‘ آیارتون ‘ وابسته به کلیسای ارمنی در تفلیس و با مساعدت وزارت امور جوامع ارمنی در خارج از کشور ارمنستان دایر شده و تا ۲۰ دسامبر ادامه خواهد یافت .

وزارت امور خارجه گرجستان نیز اعلام کرد: تفلیس استقلال قره باغ کوهستانی را به رسمیت نمی شناسد و از حل مسالمت آمیز موضوع قره باغ حمایت می کند .

در بیانیه وزارت امور خارجه گرجستان همچنین آمده است: در این نمایشگاه چیزی که بتواند لطمه ای به حق حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان وارد کند، وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *