خانه / آخرین اخبار / چاووش اوغلو: سفر غیرقانونی ۴ شهروند ترکیه به قاراباغ اشغالی یک جرم آشکار است

چاووش اوغلو: سفر غیرقانونی ۴ شهروند ترکیه به قاراباغ اشغالی یک جرم آشکار است

وزیر امور خارجه ترکیه در سفر خود به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان گفت: باعث تاسف است که چهار شهروند ترکیه بدون اطلاع دولت‌های ترکیه و جمهوری آذربایجان به قاراباغ اشغالی سفر کرده و تمامیت ارضی آذربایجان را نقض کرده‌اند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آپا، مولود چاووش اوغلو ضمن تاکید بر مالکیت جمهوری آذربایجان بر قاراباغ کوهستانی و جرم بودن سفر به این مناطق اظهار داشت: موضوع قاراباغ یک موضوع حساس است. این منطقه به همراه هفت شهرستان اطراف آن، مناطق آذربایجانی هستند که در اشغال ارمنستان قرار دارند.

وی افزود: همزمان با آغاز روند قانونی رسیدگی به این جرم، مراحل قانونی محاکمه این افراد در ترکیه نیز شروع شده و تا حصول نتیجه ادامه خواهد یافت تا درس عبرتی باشد برای تمامی کسانی که موضع رسمی دولت و ملت ترکیه در خصوص قاراباغ را نقض کرده و از اشغالگران حمایت کنند.

گفتنی است، روز ۲۲ سپتامبر سال جاری (جمعه، ۳۱ شهریور ۹۶)، گروهی از شهروندان کشور ترکیه شامل علی بایرام اوغلو، سعید چکین اوغلو، اوفاک اوراس نماینده سابق پارلمان و نماینده رسمی حزب آینده چپ و سبزها، ارول کاتیرچی اوغلو مجری و نویسنده و… با تلاش گروه تروریستی موسوم به “کنگره ارمنستان غربی” با سفر به قاراباغ اشغالی، از مواضع اشغال‌گرایانه دولت ارمنستان حمایت کرده‌اند.

به گفته رسانه‌های ترکیه، این افراد رابطه نزدیکی با حزب دموکراتیک خلق‌ها که به عنوان شاخه سیاسی گروه تروریستی پ.ک.ک شناخته می‌شود، داشته و از حامیان گروه‌های تجزیه‌طلب می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *