خانه / آخرین اخبار / خبرگزاری ایرنا بازنشر مصاحبه توهین‌آمیز و غیر دیپلماتیک روزنامه شرق را حذف کرد
روشن‌گری‌های یول‌پرس جواب داد:

خبرگزاری ایرنا بازنشر مصاحبه توهین‌آمیز و غیر دیپلماتیک روزنامه شرق را حذف کرد

به دنبال روشن‌گری‌های یول‌پرس، خبرگزاری ایرنا در اقدامی منطقی و عاقلانه بازنشر مصاحبه توهین‌آمیز روزنامه شرق با یکی از عناصر اصلی رژیم اشغالگر قاراباغ را از خروجی خود حذف کرد.

به گزارش یول‌پرس، پس از انتشار مطلبی تحت عنوان “از عقد قرارداد صلح بسیار دور شده‌ایم” در روزنامه معلوم‌الحال شرق وابسته به جناح اصلاح‌طلب، موجی از اعتراضات و انتقادات از سوی افکار عمومی، نمایندگان مجلس و فعالین سیاسی و رسانه‌ای متوجه این مطلب شده و این روزنامه بار دیگر با هدف قرار دادن امنیت ملی و دیپلماسی خارجی کشور، عناد و دشمنی خود با شیعیان آذربایجان را به منصه ظهور گذاشت.

خبرنگار شرق در این مطلب به سراغ فردی به نام “ماسیل مایلیان” رفته و ضمن معرفی آن به عنوان “وزیر امور خارجه جمهوری قره‌باغ”، اظهارات سرتاسر ضد اسلامی و جنگ‌طلبانه وی را که از سرکردگان رژیم اشغالگر قاراباغ می‌باشد، سطر به سطر چیده و تراوشات ذهنی خود از گذشته، حال و آینده قاراباغ را بدان افزوده است.

(برای اطلاع از جزئیات توهین روزنامه شرق به هویت اسلامی و آذربایجانی قاراباغ کلیک کنید)

وبسایت خبری و تحلیلی یول‌پرس بعد از انتشار این مصاحبه در شرق، با انتشار ۶ خبر به این مصاحبه سرتاسر تحریف، جعل و توهین واکنش نشان داده و با انجام چند گفتگو با نمایندگان مجلس همچون نادر قاضی پور و بشیر خالقی نمایندگان اورمیه و خلخال و همچنین افشار سلیمانی، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در باکو، از ماهیت ضد امنیت ملی، خلاف دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی ایران و شیعه‌ستیزانه این مطلب پرده برداشت.

همچنین به دنبال بازنشر مصاحبه شرق در خبرگزاری دولتی ایرنا، یول‌پرس با واکنش به این اقدام غیرحرفه‌ای و ناهماهنگ با سیاست‌های دولت ایران، عواقب ناخوشایند انتشار چنین مطلبی در ارگان رسمی خبری دولت را یادآوری نمود. (در این مطلب)

به دنبال روشن‌گری‌های یول‌پرس، خبرگزاری ایرنا در اقدامی منطقی و عاقلانه این مطلب را از خروجی خود حذف کرده به طوری که هم‌اکنون دسترسی به آن ممکن نیست.

لینک مطلب ایرنا

لینک در خبرخوان خبر فارسی

حذف مصاحبه توهین‌آمیز شرق با یکی از عناصر اصلی اشغالگران سرزمین اسلامی قاراباغ حاکی از درک ماهیت منفی و عواقب سیاسی این مطلب توسط دست‌اندرکاران خبرگزاری ایرنا بوده و امید است خبرنگاران این رسانه از این پس با اولویت قرار دادن ارزش‌های اسلامی و شیعی و سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی ایران، از بازنشر یا تولید مطالبی از این دست خودداری کنند.

خبرگزاری ایرنا بازنشر مصاحبه توهین‌آمیز و غیر دیپلماتیک روزنامه شرق را حذف کرد
خبرگزاری ایرنا بازنشر مصاحبه توهین‌آمیز و غیر دیپلماتیک روزنامه شرق را حذف کرد

 

۲ دیدگاه‌ها

 1. سیزلردن چوخ چوخ تشکر ائلیریخ ؛ نئچه گوندو الدَن گلنی ائلییر سیز ؛ دیلداش لاریم نان بیر ایسته ییم وار اؤدا بودو کی
  ؛ یاخچی دی کی بیزده گدخ ایرنا دان کامنت قویوب تشکر ائلییَخ ؛ اؤندا بونّان بئله چوخلو حواسینان خبر قویالار
  2  3
 2. بیز تکجه یول پرس دن تشکور ائله مئلیک باشقاسینان یوخ ، ایرنا یا باشقاسی ائیر یول پرس یازماسایدی هئچ واغت سیلمئزدی ندن تشکور ائلیاخ کی ؟ سیزجه یول پرس یازماسایدی بونلار قویمازدی ، گئداخ تورک میلتین دوشمنین تئشکور ائداخ کی نه منه ؟
  یاشاسین دونیا تورکلرین سایتی یول پرس بیز تکجه یول پرس دن تشکور ائتمئه لیک
  4  1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *