خانه / آخرین اخبار / کسب مدال برنز ورزشکار اردبیلی در مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی جهان

کسب مدال برنز ورزشکار اردبیلی در مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی جهان

ورزشکار اردبیلی موفق به کسب نشان برنز مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی جهان در کشور پرتغال شد.

به گزارش یول‌پرس، محمود جعفرزاده از ورزشکاران پاراتکواندوکار استان اردبیل در مسابقات جهانی که با حضور رزمی‌کارانی از کشورهای مختلف جهان به میزبانی کشور پرتغال برگزار شد، خوش درخشیده و موفق به قرار گرفتن در جایگاه سومی مسابقات شد.

این دوره از مسابقات در شرایطی تحت عنوان رقابت‌های جهانی ” آیواز ” به مدت یک هفته در شهر ” ویارئال پرتغال ” برگزار شد که سهمیه حضور در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ نیز محسوب می‌شد، چرا که ورزشکاران برتر این مسابقات از امتیاز حضور در مسابقات پارالمپیک توکیو نیز برخوردار می‌شدند.

در این رقابت‌ها جعفرزاده در وزن -۷۵ کیلوگرم حضور پیدا کرده و در بازی اول با قرعه مناسب استراحت روبرو شده بود، هر چند در دیدار دوم در مقابل نماینده صاحب سبک و مدعی اصلی قهرمانی از کشور جمهوری آذربایجان قرار گرفت که در پایان با اختلاف ۵ امتیاز موفق به شکست حریف نامدار خود شد تا در یک قدمی کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال مسابقات قرار گیرد.

دیدار نهایی جعفرزاده در مقابل حریفی از کشور ترکیه برگزار شد که در پایان تلاش ورزشکار ملی‌پوش اردبیلی برای موفقیت در این دیدار راه به جایی نبرد تا در نهایت با شکست ۲۰-۱۳ به جایگاه سومی رقابت‌ها تکیه کرده و خود را برای دیگر مسابقات مهم پیش‌رو آماده کند.

، محمود جعفرزاده از رزمی کاران مستعد شهرستان خلخال پیش از این با حضور در مسابقات آسیایی چانچئون ۲۰۱۷  کره جنوبی موفق به کسب نشان برنز مسابقات شده و از سابقه عضویت در اردوهای مختلف تیم ملی نیز برخوردار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *