خانه / آخرین اخبار / اردوغان خطاب به ترامپ: بیت المقدس خط قرمز مسلمانان است

اردوغان خطاب به ترامپ: بیت المقدس خط قرمز مسلمانان است

رئیس جمهور ترکیه امروز در پیامی خطاب به همتای آمریکایی خود اعلام کرد که بیت المقدس خط قرمز مسلمانان است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از «سی ان ان ترک»، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، امروز سه شنبه در پیامی خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در خصوص تصمیم برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: بیت المقدس خط قرمز مسلمانان است و اگر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس انجام شود منجر به قطع روابط دیپلماتیک ترکیه با اسرائیل می شود.

در همین رابطه پیشتر «ابراهیم کالین» سخنگوی رجب طیب اردوغان، از دولت آمریکا خواسته بود تا از انتقال سفارت به بیت المقدس و شناسایی آن به عنوان پایتخت اسرائیل خودداری کند.

کالین همچنین با انتشار پیامی در توئیتر عنوان داشت: اخبارهای منتشر شده در خصوص تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به بیت المقدس بی نهایت نگران کننده است. این امر کاملا برخلاف هویت تاریخی و مذهبی بیت المقدس، توافقات بین المللی و مصوبه های سازمان ملل است.

به گفته کالین، در حالی که صلح خاورمیانه در وضعیتی شکننده قرار دارد انتقال سفارت، روند صلح خاورمیانه را به شکست کشانده و موجب بروز تنش ها و درگیرهای جدید در خاورمیانه می شود. امیدواریم که دولت آمریکا چنین اشتباه مرگباری را مرتکب نشود. حفظ وضعیت بیت المقدس و حرم شریف مسجد الاقصی اهمیتی اساسی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *