خانه / آخرین اخبار / فرماندهان تروریست‌ها تحت محافظت ارتش آمریکا!

فرماندهان تروریست‌ها تحت محافظت ارتش آمریکا!

یک منبع رسانه ای ترکیه اعلام کرد که چهار نفر از فرماندهان ارشد نیروهای کُرد سوری در پایگاه های نظامی آمریکا در شمال سوریه مخفی شده و از آنها محافظت می شود.

بنابر این گزارش، روزنامه ینی شفق بنا بر اطلاعات دریافتی از منابع محلی و تایید طلال سلو سخنگوی متواری تشکیلاتی تروریستی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه(ن.د.س)، چهار نفر از کادر فرماندهی بخش قندیل نیروهای کُرد سوریه به نام های الدر هلال مسئول امور سیاسی نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د)، شاهین جیلو فرمانده کل نیروهای دموکراتیک سوریه(س.د.گ)، سیپان هامو و نصیر حاجی منصور از مسئولان ارشد یگان های مدافع خلق(ی.پ.گ) در پایگاه های نظامی آمریکا در شمال سوری مستقر شده اند و از آنها محافظت ویژه می شود.

به نوشته این رسانه، در ماه های گذشته نیز باهوز اردال از دیگر فرماندهان نیروهای کُرد سوری نیز در پایگاه های نظامی آمریکایی مخفی شده بود.

طلال سلو سخنگوی سابق تشکیلاتی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه(ن.د.س)، ماه گذشته از مناطق تحت اشغال گروه های کُردی در سوریه گریخته و به ترکیه پناهنده شد و در گفت و گو با خبرگزاری رسمی ترکیه به افشای روابط پشت پرده آمریکا با گروه های تروریستی منطقه پرداخت و گفت: آمریکا به بهانه مبارزه با داعش، مقادیر زیادی سلاح سنگین به پ.ی.د و پ.ک.ک تحویل داده و همچنین بسیاری از فرماندهان نیروهای کُرد سوریه در پایگاههای خود نگهداری می کند.

آمریکا ۱۰ پایگاه نظامی مجهز در استان های حسکه، چهار پایگاه نظامی در شمال شرق استان حلب، چهار پایگاه نظامی در استان رقه و ۲ پایگاه نظامی در شمال سوریه تاسیس کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *