خانه / آخرین اخبار / ظریف: قدس همیشه عربی – اسلامی خواهد ماند

ظریف: قدس همیشه عربی – اسلامی خواهد ماند

وزیر امورخارجه کشورمان در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس نگاشت: قدس همیشه عربی - اسلامی خواهد ماند.

محمد جواد ظریف روز چهارشنبه طی مطلبی در صفحه شخصی توییتر خود به زبان عربی نگاشت:

اگر نیمی از پول هایی را که برخی حاکمان منطقه برای حمایت از تروریسم، افراطی گری، فرقه گرایی و تحریک علیه همسایگان خرج کردند، برای آزادسازی فلسطین هزینه می کردند، امروز شاهد این گزافه گویی آمریکا و تلاش برای تقدیس و تحکیم [اعلامیه بالفور] ‘وعده آنکه مالک نیست به آنکه سزاوار نیست’ نبودیم. اما با وجود این، چه بخواهند و چه نخواهند، ‘قدس’ عربی و اسلامی باقی می ماند.

گفتنی است: با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا قرار است امروز (چهارشنبه) اعلام کرد کشورش از این پس بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

وی در سخنرانی خود درباره انتقال سفارت ایالات متحده در اسرائیل از وزارت امور خارجه دولت خود خواست تا سفارتخانه این کشور را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل کند.

دونالد ترامپ در سخنرانی خود تصمیم امروز (چهارشنبه) را شروع تازه‌ای برای روند صلح اسرائیل و فلسطین دانست و گفت: «آمریکا همچنان تعهد می‌کند که هر دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به مذاکره صلح پایبند نگاه دارد.»

وی با اشاره به دو دهه به تعویق انداخته شدن انتقال سفارت آمریکا توسط روسای جمهوری پیشین این کشور افزود: «زمان آن رسیده که اورشلیم را بعنوان پایتخت اسرائیل بشناسیم.»

۳ دیدگاه‌ها

 1. قره باغ چطور ؟!
  آیا آنجا ترک خواهد ماند ؟
  0  0
 2. آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار

  سلام-سفر ظریف به ایروان ومذاکره با حکام جعلی ارمنستان (ارمنستانی که خودش مانند فلسطین ارض اسلام است) این کارها همسو به انقلاب اسلامی نیست
  1  0
 3. تو بهتره به فکر گویش و فرهنگ نداشته ات باشی امثال تو انقدر حقیر و ناچیز هستی که ارزش بحث نداری ولی برو به ارباب طباطبایی بگو دلما هم رفت چه خاکی میخواد سرش کنه کم کم پوشالی و بی ریشه و تقلبی بودن گویشتان داره هویدا میشه به فکر این باش ، والا قره باغ از اسمش هم پیداست تو دشمن هم داری به تورک بودنش اشاره میکنی ما انقدر تاریخ وسند داریم که نیازی به اثباتش نیست پرفسورتان ترسید برای مناظره بیاد تبریز با ان همه ادعا وثوادش تو که جوجه ای برو فکر نان باش که خربزه ابه
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *