خانه / آخرین اخبار / آیا سربازگیری تیراختور اشتباه است؟

آیا سربازگیری تیراختور اشتباه است؟

سربازگیری از بازیکنان همواره یکی از بحث‌های داغ فوتبال ایران بوده، بطوریکه مربیان تیم‌ها تمام تلاش خود را برای از دست ندادن بازیکنان خود بکار می‌گیرند.

به گزارش یول‌پرس، در پی محرومیت تیراختور از نقل و انتقالات، این تیم تمام توان خود را برای جذب بازیکن بخصوص بازیکنان سرباز بکار بسته است و گفته می‌شود سه بازیکن احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی فر و مهدی مهدی پور به عنوان سرباز جذب خواهند شد.

به دنبال احتمال جدایی این بازیکنان از ذوب آهن، امیر قلعه نوعی‌ دست به اعتراض زده و گفت: این سه بازیکن رفته‌اند و سرباز شده‌اند. این بازیکنان می‌توانند تا انتهای فصل بعد هم به سربازی نروند و از مرخصی تحصیلی استفاده کنند. اصولش این است که یک بازیکن از یک تیم بگیرند نه سه بازیکن. شما از یک تیم‌ ‌بزرگ جهان هم سه بازیکن اصلی را بگیرید دچار مشکل می‌شود. این سه بازیکن اصلا در شرایط آرمانی خوب خود نبودند و قصد من هم حاشیه‌سازی نیست.

البته سربازگیری تیراختور همواره مورد اعتراض سرمربیان بخصوص دو تیم استقلال و پرسپولیس بوده است بطوریکه منصوریان فصل گذشته گفته بود: تیراختور تیمی نظامی نیست و نباید بازیکن سرباز بگیرد.

و برخی با این عنوان که بازیکنان میلیاردی تنها با ۱۵۰ هزار تومان برای تیراختور بازی می‌کنند، اعتراض داشتند.

با نزدیک شدن به نقل و انتقالات نیم فصل نیز انتقادات دوباره بالا گرفته است و در این خصوص سرمربی تیم فجر سپاسی گفت: بازیکنان سرباز به تیم ما نمی‌رسند و همه به تیراختور می‌روند انگار این باشگاه می‌تواند ۶۰ بازیکن سرباز بگیرد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن نیز از این حمله‌ها علیه تیراختور عقب نماند و مدعی شد: به بازیکنان سرباز پیشنهادهای میلیاردی داده شده است. بازیکن به من می‌گوید از فلان باشگاه نظامی تماس گرفته‌اند که خدمت سربازی‌ات را پیش ما بگذران و حتی یک‌میلیارد و ۲۰۰‌میلیون تومان با تو قرارداد می‌بندیم.

در مقابل کاظم محمودی سرپرست تیم تیراختور در پاسخ گفت: کار بعضى از دوستان ما از گله و شکایت گذشته و حالا به نشر اکاذیب و موضع‌گیرى علیه قوانین دولت و مجلس رسیده است. ما چند روز است که در خصوص این موضوع سکوت کرده‌ایم و نمى‌خواهیم به حاشیه‌ها دامن بزنیم ولى بعضى اوقات لازم است به انتشار اخبار کذب واکنش نشان بدهیم و در مقابل توهین‌هاى بدخواهان صلاح نیست بیش از این سکوت کنیم. کسانى که مدعى شدند ما با بازیکن آنها مذاکره کردیم یا رقم‌هاى میلیاردى ارائه دادیم و حرف از اخلاق و قانون مى‌زنند ابتدا این ادعاى دروغ را ثابت کنند.

محمد ایرانپوریان نیز در پاسخ به این هجمه‌ها اعلام کرد: وقتی بحث جذب بازیکنان سرباز می شود، مشکلات هم به وجود می آید. هرساله از جذب سربازان توسط تیراختور انتقاد شده و اعتراض هایی به وجود آمده است. با این حال چنین تصمیمی را حوزه نظام وظیفه گرفته و ربطی هم به باشگاه تیراختور و سایر تیم های نظامی ندارد.

یحیی گل محمدی نیز تاکید دارد خود بازیکنان تمایل به حضور در تیراختور دارند و اعلام کرد که بازیکنان زیادی برای حضور در تیراختور به عنوان سرباز با وی تماس گرفته‌اند.

مهدی ترابی، امید نورافکن، سیدمجید حسینی‌، علیرضا بیرانوند، علی علیپور و چندین ستاره سرشناس دیگر لیگ برتر هم در ماه‌های اخیر بحث سرباز شدن و حضورشان در تیراختور مطرح شده است و حال سرمربی و مسئولان تیم‌های لیگ برتر تمام توان خود را بکار بسته‌اند تا بازیکنان میلیاردی خود را از دست ندهند و در مقابل تیراختور این را فرصتی برای جذب بازیکن و پست‌هایی می‌داند که نتوانسته است پر کند.

حال باید منتظر بود و دید از این فرصت بدست آمده تیراختور حداکثر استفاده را خواهد کرد یا لابی‌گری‌های فوتبال ایران اجازه این کار نخواهد داد چراکه در گذشته برخی حتی دست به جعل کارت پایان خدمت و یا تمدید سنوات تحصیلی و … زده‌اند.

البته تیراختور و دیگر تیم‌های نظامی اعلام کرده‌اند که حضور بازیکنان در این تیم‌های مربوط به باشگاه نبوده و آنها تحت نظر قانون نیروهای مسلح فعالیت می‌کنند؛ قانون جذب بازیکن و خدمت بصورت امریه بصورت زیر است:

 

 

 

 

۳ دیدگاه‌ها

 1. اگر تیم نظامی است چرا بازیکن میخرد و یا بازیکن خارجی به خدمت میگیرد ؟
  اگر تیم صنعتی است که هست ( تراکتور سازی ) چرا بازیکن سرباز میگیرد ؟؟

  1
  8
  • سلام به این خاطر که مثل پرس پولیس ۳۰۰ میلیارد بدهی ما رو کسی پرداخت نمی کنه با بیت المال پول مردم و ۱۱۸ میلیارد استقلال همینطور و قهرمانی ما رو با دست کاری فدراسیون و داور بازی میگیرن تا صد ها در یادمان می مونه سه تیم ایرانی هستن با پول مردم و تبانی نوبتی هر سال قهرمان میشن لیگ ایران اینه بقیه تیم ها فقط هزینه خرج می کنن اگه یک تیم ۱۰ امتیاز هم جلو باشه فدراسیون کاری می کنه در اخر یکی از سه تیم قهرمان بشه

   5
   2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *