خانه / آخرین اخبار / ترکیه اسناد مالکیت بر قدس را در اختیار دارد+تصویر

ترکیه اسناد مالکیت بر قدس را در اختیار دارد+تصویر

روزنامه ینی شفق در خبری اعلام کرد که اسناد مالکیت بر شهر قدس موجود در آرشیو دوره عثمانی در ترکیه باعث نگرانی اسرییلی ها شده است.

به گزارش یول‌پرس، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در خبری نوشت: ۱۷۱ هزار و ۳۶۰ سند مالکیت مربوط به دوره عثمانی در دفاتر ثبت اسناد شهر قدس در آرشیوهای ترکیه وجود دارد که ۱۳۳ هزار و ۳۶۵ سند مربوط به دارایی های خصوصی و ۳۷ هزار و ۶۷۱ سند متعلق به بنیادها است.

به نوشته این رسانه، وجود اسنادی از قدس مربوط به سالهای قرون معاصر در اختیار ترکیه، موجب نگرانی اسراییل ها شده است.

ینی شفق مدعی شد: در میان پرونده های مالکیت خصوصی، ۱۳۹ سند متعلق به سلطان عبدالحمید دوم (آخرین پادشاه عثمانی) است که ۱۳۷ سند در گذشته به خزانه منتقل شده و تنها در ۲ سندی که در منطقه اریحا نگهداری می شود، زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع به نام آخرین پادشاه عثمانی ثبت شده است.

ینی شفق تاکید کرد: اسناد مالکیتی که نشانگر تعلق سرزمین فلسطین به فلسطینی هاست، به مقامات دولت خودگردان ارسال شده اما دولت اسراییل درخواستی برای دریافت این اسناد از ترکیه نکرده زیرا در صورت انجام این کار، به واقع باید عدم مالکیت خود بر سرزمین های فلسطینی را بپذیرد.

به گزارش ایرنا، سلطان عبدالحمید دوم، سی و چهارمین خلیفه عثمانی و آخرین آنها، در ۲۱ سپتامبر ۱۸۴۲ میلادی متولد شد و در سال ۱۸۷۶ میلادی به تخت پادشاهی نشست.

وی در سال ۱۹۰۹ میلادی از خلافت بر کنار شده و تا سال ۱۹۱۸ میلادی در بازداشت خانگی قرار داشت.

وی زیر نظر بزرگان علم و اخلاق زمانِ خود به فراگیری علم پرداخت و تاریخ و ادب را فرا گرفت و به جز زبان مادری اش، بر زبان های فارسی و عربی نیز تسلط داشت.

او خدمات شایانی برای اسلام و مسلمین انجام داد و دست به اصلاحات بزرگی زد که به سبب آن اروپا و همفکرانش بار دیگر منافع و مواضع خود را در خطر دیدند و با زنده شدن خاطره سلاطین مقتدر عثمانی در ذهنشان، به فکر تجزیه امپراطوری عثمانی افتادند.

هنگامی که صهیونیست ها در سال ۱۸۹۷ میلادی اولین جلسه خود را در بال سوییس و به ریاست تئودور هرتزل برگزار کرده و تصمیم گرفتند تا یک کشور یهودی در فلسطین تاسیس کنند، با پیشنهادهای گوناگونی برای کسب رضایت سلطان عبدالحمید دوم تلاش کردند اما وی همه پیشنهادها را رد کرد.

 

۸ دیدگاه‌ها

 1. الان بعضی ها با خوندن خبر خون بالا میارن!

  12
 2. جانم بو مطلبی قویموسان الان نچه پان فارس مرگ مغزی اولاجاخ

  15
 3. خود عثمانی این مناطق را غصب کرده بوده
  ضمن اینکه ترکها ظاهرا” فراموش کردند در جنگ این مناطق را باختند
  اگر ترکیه اسناد مالکیت قدس را دارد پس احتمالا” ایران هم چنین اسنادی در مورد باکو دارد !!

  1
  16
 4. در موزه توپکایی استانبول سند مالکیت عثمانی بر تبریز هم موجود است خودم آنرا دیدم

  10
  • خوش به حال قوم گرایان جدایی طلب که با فراع بال میتوانند به ترکیه برگردند

   • آیدین زنگان تورکو

    خوشحال بحال شما دری زبانها که میتونین به کویرستان خودتون و سیستان و افغانستان و پاکستان برگردین!! خوش بحالت دری زبان عزیز!! کابل جای قشنگیه!!!

 5. اقای رزایی بحث مالکیت دولتی نیس منظور ای نه که صهیونا اشغال کردن.تمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *