خانه / آخرین اخبار / مرگ ۵۷۳ نفر و مصدومیت بیش از۱۰ هزار نفر در حوادث رانندگی آذربایجان‌شرقی

مرگ ۵۷۳ نفر و مصدومیت بیش از۱۰ هزار نفر در حوادث رانندگی آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از مرگ 573 نفر و مصدومیت بیش از10 هزارنفردرحوادث رانندگی استان در هشت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، صمدی راد اظهار داشت: در هشت ماه امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۵۷۳ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۵۹۲ نفر بوده، حدود ۳ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۵۹ نفر مرد و ۱۱۴ نفر زن بودند.

صمدی‌راد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۳۵۷ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۱۱۹ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۸ نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم، ۶۳ نفرخارج از حریم جاده و ۱۶ فوت شده با فاصله بیش از ۳۰ روز از تصادف گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: در آبان ماه سال جاری تعداد ۶۱ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت که ۶۹ نفر بود حدود ۵/۱۱ درصد کاهش یافته است.

صمدی‌راد افزود: در هشت ماه اول سالجاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی۱۱ هزار و ۷۴۹ نفر بوده است که از این تعداد سه هزار و ۱۳۵ نفر زن و ۸ هزار و ۶۱۴ نفر مرد بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۱۱هزار و ۴۶۲ نفر گزارش شده بود ۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در آبان سال‌جاری یک هزار و ۳۰۷ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۵/۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد ادامه داد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۵ در استان ۶۷۵ نفر بود که از این تعداد ۱۳۳ نفر زن و ۵۴۲ نفر مرد گزارش شده اند مصدومین این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۴۱۵ نفر گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *